دولت بریتانیا، پرداخت بودجه به بی بی سی را متوقف میکند

1
261

به گزارش رویترز، دولت محافظه‌کار بریتانیا به دلیل آنچه موضع گیری های بی بی سی خوانده شده، قصد دارد، بودجه بی بی سی را قطع کند.

در این گزارش آمده، دولت بریتانیا قصد دارد از سال ۲۰۲۷، مالیات تماشای تلویزیون را قطع کند. هزینه ی ماهانه‌ای که شهروندان بریتانیایی بابت تماشای تلویزیون می‌پردازند، بودجه بی‌بی‌سی را تامین می‌کند. در حال حاضر هر خانه‌ای در بریتانیا که تلویزیون داشته باشد یا از راه‌های دیگر، مانند نشر آنلاین، نشرات زنده تلویزیونی را تماشا کند، سالانه ۱۵۹ پوند می‌پردازد. این پول‌ها برای بی‌بی‌سی هزینه می‌شود که یک نهاد رسانه‌ای ملی است و در داخل بریتانیا اجازه ندارد دست به کارهای انتفاعی مانند نشر آگهی بزند.

مالیات تلویزیون (لایسنس فی) سالانه افزایش می‌‌یابد و با این کار، بی‌بی‌سی می‌تواند از پس تغییرات ناشی از تورم برآید و معاش کارمندان خود را سال به سال بیشتر کند. اکنون دولت بریتانیا تصمیم گرفته است این مبلغ را در سه سال پیش رو (تا سال ۲۰۲۴) در حد همان ۱۵۹ پوند در سال برای هر خانوار،‌ ثابت نگه دارد و سه سال بعد از آن، یعنی در ۲۰۲۷، مالیات تلویزیون را لغو کند.

به این ترتیب بی‌بی‌سی حتی پیش از رسیدن به سال ۲۰۲۷، با کاهش بودجه در حد سالی ۲ میلیارد پوند روبرو خواهد شد و مجبور می‌شود برخی از سرویس‌های خود را قطع کند و از شمار کارمندان خود بکاهد. وزیر فرهنگ بریتانیا می‌گوید که این تصمیم دولت،‌ به معنای پایان مدل فعلی تامین مالی هزینه بی‌بی‌سی خواهد بود.

به نوشته گاردین، بی‌بی‌سی ممکن است با گزینه‌هایی مانند دریافت خدمات اشتراک، خصوصی‌سازی جزیی، یا دریافت بودجه مستقیم حکومتی رو برو شود. اگرچه بی‌بی‌سی به دریافت ۳.۲ میلیارد پوند در سال از هزینه مجوز ادامه خواهد داد، اما هزینه‌های ساخت برنامه‌های آن به دلیل افزایش تورم و رقابت از سوی شرکت‌هایی مانند نتفلیکس به سرعت در حال افزایش است. در نتیجه، این نهاد رسانه‌ای مجبور است صدها میلیون پوند در هزینه‌های خود کاهش دهد تا بتواند حساب‌های خود را متعادل کند.

سفیر رژیم در مسکو: ایرانی ها هر چه فحش میدهند به دوران تزاری روسیه است
دبیردوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: قرارداد با چین محرمانه است، قابل انتشار هم نیست

1 نظر

  1. حرامزاده های باکینگهام دارن افکار عمومی رو فریب میدن / اونا هیچ وقت شریان رسانه ای که بازوی استعمار پیر شان است را قطع نمیکنند.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید