دبیردوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: قرارداد با چین محرمانه است، قابل انتشار هم نیست

1
212

دبیر دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس رژیم در مورد قرارداد ۲۵ ساله میان ایران و چین، عنوان کرد: «توافق کاملا محرمانه است و قابل انتشار نیست.»

سردار پاسدار یعقوب رضا‌زاده در پاسخ به این پرسش که آیا ایران پیشنهاد امریکا مبنی بر اخصاص ۴۸ ساعت راستی‌آزمایی را پذیرفته است یا خیر، گفت: «دولت امریکا و تعدادی از کشورها از جمله آلمان، فرانسه و انگلیس طرح توافق موقت را مطرح کرده‌اند. ولی این با روح قانون راهبردی مجلس شورای اسلامی کاملا در تعارض و در خلاف است. مجلس که فعلا تعطیل است اما در روز یکشنبه این موضوع قطعا در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح خواهد شد.»

وی تاکید کرد: «آنچه برای ما اهمیت دارد، رهنمود‌های مقام معظم رهبری است که ایشان فصل الخطاب همه دستگاه‌ها اعم از مجلس، وزارت امورخارجه و دولت هستند. بنابراین این موضوع حساسی است و تا زمانی که نظر مقام معظم رهبری در این زمینه محقق نشود، این بحث صورت نخواهد گرفت و ما به هیچ وجه تسلیم زیاده خواهی دولت امریکا که جزو برجام نیست، نخواهیم شد. این توافق تا این لحظه صورت نگرفته و نخواهد گرفت مگر اینکه فرمایش نهایی مقام معظم رهبری باشد.»

رضا‌زاده همچنین در بخش دیگری درمورد اینکه گفته می‌شود، اینترنت ملی قرار است با همکاری چین در چاچوب قرارداد ۲۵ ساله راه اندازی شود، بیان کرد: «توافق میان ایران و چین یک توافق محرمانه است اما توسط دولت، مجلس و مقام معظم رهبری رصد شده است. رویکرد این قرارداد تعامل اقتصادی با کشور چین است. قطعا در مورد این موضوع مورد پرسش شما، اگر در توافقنامه کلی باشد، قطعا اجرایی خواهد شد اگر نباشد هم نیازمند بررسی مجدد از سوی دولت و مجلس است.»

این سردار بازنشسته ناجا، افزود: «توافق کاملا محرمانه است و قابل انتشار نیست. ولی تمام زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی، صنعت، نفت، دارو، خودروسازی، مواد غذایی و کشتیرانی را در بر می‌گیرد. این قرارداد یک طرفه و به سود کشور چین نیست بلکه منافع هر دو کشور به صورت یکسان در نظر گرفته شده است.»

او در مورد علت محرمانه بودن توافق ایران و چین، گفت: «علت محرمانه بودنش این است که نمی‌خواهیم کشورهای اروپایی و امریکایی از مفاد این قرارداد اطلاع داشته باشند و بخواهند سنگ‌اندازی کنند.»

دولت بریتانیا، پرداخت بودجه به بی بی سی را متوقف میکند
افزایش بی سابقه مهاجرت از ایران

1 نظر

  1. سلام من فکر میکنم مدیر این وب سایت نیک نیوز جاسوس جمهوری اسلامی است. چرا از مردم دعوت نمیکنید بیان کامنت بگذارند و نظراتشون رو به صورت کامنت زیر مقالات بگذارند . می دونید این به سئوی سایت چقدر کمک میکنه .؟
    اگر مزدور نیستی این پیام به امیر عباس بده و از مردم دعوت کن پای خبرها در سایت کامنت بگذارند. سایت های چرت خبری ایرانی رو ببین چقدر کامنت دارند. آیت الله بی بی سی هم ببینید از ترس کامنت ها رو بسته .
    قبلا از لحن نا مناسب سخن گفتنم عذرخواهی میکنم.
    این نظر رو تایید نکنید.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید