تلاش وندی شرمن و رابرت مالی برای آزادسازی پولهای بلوکه شده رژیم اسلامی حاکم بر ایران

0
88

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، چوی جونگ کان، معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی و وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه دولت بایدن روز سه‌شنبه در واشنگتن دیدار و درباره موضوعات مختلف دوجانبه و بین‌المللی از جمله رژیم اسلامی حاکم بر ایران گفت‌وگو کردند.

وزارت امور خارجه کره اعلام کرد، چوی و شرمن در این دیدار درباره دارایی‌های بلوکه شده رژیم اسلامی حاکم بر ایران در بانک‌های کره‌ای که تحت تحریم‌های آمریکا بوده است. همچنین معاون وزیر امور خارجه کره وعده داد از مذاکرات هسته‌ای واشنگتن با رژیم اسلامی حاکم بر ایران و قدرت‌های جهانی در راستای احیای توافق هسته‌ای حمایت کند. این سومین دیدار شرمن و چوی بوده است.

اخیرا، رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز با چوی درباره ایران گفت‌وگو داشته است. وزارت امور خارجه کره جنوبی در این باره اعلام کرده بود، آن‌ها گفت‌وگویی تلفنی درباره رژیم اسلامی حاکم بر ایران داشته‌اند و درباره “تلاش‌های ادامه‌دار درباره ازسرگیری مذاکرات احیای توافق هسته‌ای با رژیم اسلامی حاکم بر ایران” تبادل نظر کرده‌اند. طبق اعلام وزارت خارجه کره، مالی آخرین تحولات پیرامون این مذاکرات را با این مقام کره‌ای در میان گذاشته و چوی نیز آمادگی سئول برای حمایت از تلاش‌های دیپلماتیک را ابراز کرده بود.

با وجود این که کره جنوبی عضو توافق هسته‌ای نیست، با توجه به بلوکه بودن پول‌های رژیم اسلامی حاکم بر ایران در بانک‌های این کشور به بهانه تحریم‌های آمریکا، سئول و واشنگتن معمولا درباره موضوع رژیم اسلامی حاکم بر ایران تعامل می‌کنند.

حدود ۷ میلیارد دلار از دارایی رژیم اسلامی حاکم بر ایران تحت تحریم‌های آمریکا، در بانک‌های کره جنوبی بلوکه شده است. رژیم اسلامی حاکم بر ایران بارها خواستار آزادشدن پول‌های خود شده است اما مقامات سئول هربار به بهانه‌ای از این موضوع سر باز می زنند.

نایب‌ رئیس مجلس دهم: پس از آبان۹۸ خواستیم استیضاح کنیم «پیام آمد که مصلحت نیست»
فایزر اجازه تولید رایگان قرص درمان کرونا را در ۹۵ کشور، از جمله ایران را داد

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!