پوتین: اوکراین را لنین پایه‌گذاری کرد اما امروز برخی از آنها مجسمه‌های لنین را می‌شکنند/کمونیسم زدایی واقعی را نشانشان میدهیم

0
127

به گزارش خبرگزاری کنگره ملی ایرانیان، پوتین طی یک سخنرانی، دستور تجاوز به خاک اوکراین را صادر کرد و استقلال دو بخش از خاک این کشور را به رسمیت شناخت. وی در مورد اوکراین گفت: مردم اوکراین با ما همخون هستند و با ما پیوند خانوادگی دارند. اوکراین را لنین پایه‌گذاری کرد اما امروز برخی از آنها مجسمه‌های لنین را می‌شکنند و به این کار «کمونیسم زدایی» می‌گویند. روسیه آماده است به اوکراین نشان دهد که کمونیسم زدایی واقعی چیست.

پوتین در ادامه افزود: در جریان سقوط اتحاد جماهیر شوروی، از روسیه دزدی شد و روسیه در شرایط دشواری قرار گرفت. اوکراین از گاز انتقالی روسیه به اروپا که از قلمرو آن عبور می‌کند، دزدی می‌کرده است.

وی تاکید کرد: هدف اصلی بلشویک‌ها این بود که بعد از انقلاب [اکتبر ۱۹۱۷] در قدرت بمانند. اصول دولت‌سازی لنین بسیار بدتر از صرفاً یک اشتباه بود. البته اتفاقاتی که در گذشته رخ داده را نمی‌توان تغییر داد، اما حداقل باید در مورد آنها صریح و صادقانه صحبت کنیم؛ بدون هیچ‌گونه محافظه‌کاری و ملاحظات سیاسی. حق جدا شدن جمهوری‌ها از اتحاد جماهیر شوروی مانند یک مین بود که در شالوده آن کار گذاشته شد. روسیه همه بدهی‌های اوکراین را پرداخت اما اوکراین از اجرای توافقات مبنی بر بازگرداندن دارایی‌ها به روسیه سر باز زد. علی‌رغم بی‌عدالتی‌ها، فریبکاری‌ها و غارت‌ روسیه، مردم ما پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی، استقلال جمهوری‌ها را به رسمیت شناخته و به کشورهای مشترک‌المنافع از جمله اوکراین کمک کردند.

پوتین بار دیگر به آمریکا حمله کرد و گفت: سفارت ایالات متحده در کی‌یف مستقیماً فعالیت‌های ضد فساد را کنترل می‌کند، اما می‌بینیم که فساد در اوکراین با سرعتی بیش از گذشته در حال افزایش است.

قدرت گرفتن ملی‌گرایان در اوکراین باعث شد که این کشور شخصیت ملی و حاکمیت خود را از دست بدهد. هیچ دادگاه مستقلی در اوکراین وجود ندارد. سقوط اقتصاد اوکراین با غارت آشکار شهروندان این کشور و تحمیق آنها همراه شده است. اوکراین را قدرت‌های خارجی کنترل می‌کنند. اوکراین دچار تفرقه شده و یک بحران اقتصادی سخت را تجربه می‌کند. کی‌یف تلاش کرد تا از گفتگو با روسیه برای چانه‌زنی با غرب استفاده کند. از همان ابتدا آنها ساخت کشورشان را بر مبنای تناقضات آغاز کردند.

ایالات متحده و ناتو از قلمرو اوکراین به عنوان میدانی برای عملیات نظامی سوءاستفاده می‌کنند. ما اطلاع داریم که آمریکا در صدد تأسیس پایگاه‌های نظامی در اوکراین است. این برای ما خطرناک است. در اسناد رسمی ایالات متحده، روسیه یک «دشمن» شناخته می‌شود. ممکن است کشورهای غربی بخواهند از خاک اوکراین به ما حمله کنند. سامانه‌های موشکی ایالات متحده در اوکراین می‌توانند شهرهای روسیه تا ولگوگراد را هدف قرار دهند. روسیه شاهد ۵ موج از گسترش ناتو بود. آنها ما را فریب دادند. آمریکایی‌ها از اوکراین و گرجستان در راستای سیاست‌های ضد روسی خود سوءاستفاده کردند. دستوراتی که به نیروهای مسلح اوکراین می‌رسد، می‌تواند مستقیماً از مقر ناتو صادر شود.

بهزیستی استان تهران: طی ۹ ماه، شناسایی ۲۵۵۶ کودک کار در خیابان های پایتخت
نماینده سابق مجلس رژیم: بودجه ۱۴۰۱ یک فاجعه ملی است

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!