نیویورک پست:‏ جرج سوروس میلیون‌ها دلار خرج تظاهرات ضداسرائیلی چپ‌ها کرده است

0
111

در شرایطی که گفته می‌شود عملیات ارتش اسرائیل برای فتح رفح در جنوب غزه به عنوان آخرین سنگر شهری تروریست‌های حماس به زودی آغاز می‌شود، دانشجویان چپگرا و مسلمان برای حمایت از فلسطین در شماری از دانشگاه‌های آمریکا و همچنین اروپا کارزار ضداسرائیلی به راه انداخته‌اند.

روزنامه نیویورک پست در گزارشی می‌نویسد جُرج سوروس و همفکران چپگرای او به همراه غول‌های وال‌استریت (شرکت‌های مالی) اعتراضات خشونت‌بار ضداسرائیلی در دانشگاه‌های آمریکا را تأمین مالی می‌کنند.

اعتراضات با تسخیر زمین چمن محوطه دانشگاه کلمبیا توسط دانشجویان آغاز شد و در سراسر آمریکا قارچ‌گونه گسترش یافت و به دانشگاه‌های هاروارد، ییل، برکلی در کالیفرنیا، دانشگاه ایالتی اوهایو و اموری در جورجیا و چند دانشگاه دیگر سرایت کرد. سرنخ این اعتراضات در دست شاخه‌های مختلف گروه «دانشجویان برای عدالت در فلسطین« (SJP) است که با بودجه سوروس سازماندهی شده‌اند. آنها در چند مورد با پلیس نیز درگیر شده‌اند.

این در حالیست که اعتراضات دانشجویان چپگرا در دانشگاه‌ها به کانون نفرت‌پراکنی علیه اسرائیل تبدیل شده و سوروس که به عنوان یک چپگرای میلیاردر شناخته می‌شود آنها را تأمین مالی می‌کند.

دست‌کم در سه کالج تندروها توسط گروه «fellows» (همراهان) حمایت مالی شدند تا کمپین «آمریکا برای عدالت در فلسطین» را تقویت کنند. این گروه با بنیاد سوروس در ارتباط است.

در این گزارش همچنین آمده، «انجمن دانشجویی عدالت برای فلسطین» (USCPR) در ازای هشت ساعت در هفته برای سازماندهی کمپین‌هایی که توسط سازمان‌های فلسطینی رهبری می‌شوند، تا ۷۸۰۰ دلار برای همکاران خود و بین ۲۸۸۰ تا ۳۶۶۰ دلار برای «همراهان» مستقر در دانشگاه پرداخت می‌کند.

این گروه تندرو از سال ۲۰۱۷ حداقل ۳۰۰ هزار دلار از «بنیاد جامعه باز» سوروس و همچنین از سال ۲۰۱۹ مبلغ ۳۵۵ هزار دلار از صندوق «برادران راکفلر» دریافت کرده است.

روزنامه نیویورک پست در گزارش دیگری به بررسی «رژیم غذایی دانشجویان معترضان در دانشگاه «کلمبیا» و چند دانشگاه دیگر پرداخته و می‌نویسد، با مخارج هنگفت، انواع ساندویچ‌ها، آجیل‌های گران قیمت، انواع نوشیدنی و قهوه، پیتزا، شکلات در اختیار آنها قرار می‌گیرد تا آنها که در محوطه دانشگاه چادر زده‌اند بتوانند به عملیات خود ادامه دهند.

در بعضی دانشگاه‌ها دانشجویان «چادر همبستگی با غزه» برپا کرده‌اند. نیویورک پست گزارش داده ظاهراً چادرها را از «آمازون» سفارش داده‌اند. این روزنامه تأکید کرده است در مدت زمانی که این دانشجویان در آنجا مستقر هستند انواع پیتزا، قهوه و ساندویچ‌های رایگان به ارزش ۱۲/۵ دلار، چیپس‌های تورتیلای ارگانیک تحویل می‌گیرند و از خوردن جوجه‌ سوخاری‌ و کبابی نیز لذت می‌برند.

گیلعاد اردان سفیر اسرائیل در سازمان ملل آذرماه ۲۷۰۲ ایرانی به فاکس نیوز گفته بود، «کمک‌های سوروس به سازمان‌هایی که به دنبال نابودی کشور اسرائیل به عنوان یک کشور یهودی هستند شرم‌آور است اما از این کمک‌ها تعجب نمی‌کنم.»

سوروس در طول هفت سال گذشته بیش از ۱۵ میلیون دلار به ده‌ها گروه‌ طرفدار فلسطین که اعتراضات علیه اسرائیل را در آمریکا سازماندهی می‌کنند کمک کرده است.

سوابق «بنیاد جامعه باز» (وابسته به سوروس) نشان می‌دهد که ۲۰ میلیون دلار برای تأمین گروه‌‌های طرفدار فلسطین از طریق «Tides» که یک گروه چپگراست خرج کرده است. این گروه از چندین سازمان غیرانتفاعی حمایت می‌کند که تظاهرات علیه اسرائیل را هدایت می‌کنند.

⁧‫مجید عزیزی از نیروهای سپاه قدس‬⁩، به ۱۸ ماه زندان در پرو محکوم شد
گالوپ: بایدن نامحبوب ترین رییس جمهور ۷۰ سال آمریکاست

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!