حملات ارتش آمریکا به مواضع تروریست های نیابتی رژیم اسلامی حاکم بر ایران در عراق

0
60

ایالات متحده در واکنش به حمله‌ای پهپادی که بر اثر آن سه سرباز آمریکایی مجروح شدند، دست به عملیاتی تلافی‌جویانه زده و تروریست های تحت حمایت رژیم اسلامی حاکم بر ایران در عراق را مورد حمله قرار داد.

لوئید آستین، وزیر دفاع بایدن دوشنبه ۲۵ دسامبر (۴ دی‌ماه) در این رابطه از “حملاتی ضروری و درخور” سخن گفت و اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور به سه قرارگاه کتائب حزب‌الله و گرو‌ه‌های مرتبط با آن در عراق حملاتی انجام دادند.

او در این بیانیه تصریح کرد که حملات ایالات متحده واکنشی به حمله‌های متعدد تروریست های تحت حمایت رژیم اسلامی حاکم بر ایران به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه بوده است.

واکنش و حملات هوایی ایالات متحده چندی پس از آن صورت گرفت که محل استقرار نظامیان آمریکایی در نزدیکی فرودگاه اربیل مورد حمله‌ای پهپادی قرار گرفته بود.

پنتاگون مجروح شدن سه سرباز آمریکایی در پی این حمله را تأیید کرد. گفته می‌شود که یکی از این سربازان در وضعیتی وخیم به سر می‌برد.

از آغاز جنگ میان اسرائیل و سازمان تروریستی حماس (۷ اکتبر) حملات به پایگاه‌ها و نظامیان آمریکایی مستقر در عراق و سوریه بشدت افزایش یافته است.

طبق اعلام ارتش آمریکا از اواسط ماه اکتبر سال جاری میلادی تا کنون بیش از ۱۰۰ مورد از چنین حملاتی به ثبت رسید‌ه‌‌اند که اکثر آن‌ها توسط نترو تروریست های تحت حمایت رژیم اسلامی حاکم بر ایران از جمله حشدالشعبی صورت گرفته‌اند.

در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ نظامی آمریکایی در عراق مستقر هستند. شمار سربازان و نظامیان آمریکایی مستقر در سوریه بر ۹۰۰ نفر بالغ می‌شود.

هلاکت رییس اطلاعات فراجا شهرستان فیروزآباد توسط پارتیزان‌ها
واکنش‌ مقامات رژیم اسلامی حاکم بر ایران به کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در سوریه

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!