مایکل مک‌کال خواستار اقدام بازدارنده و قدرتمند آمریکا در مقابل رژیم اسلامی حاکم بر ایران شد

0
117

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان ایالات متحده با صدور بیانیه‌ای گفت: «من قاطعانه حمله پهپادی در شمال شرقی سوریه که کشته‌شدن یک پیمانکار آمریکایی را در پی داشت، محکوم می‌کنم. اقدامات بازدارنده‌ ما در مقابل رژیم حاکم اسلامی بر ایران کارایی لازم را ندارد آن‌هم در حالی که ایران چند ماه با دستیابی به سلاح هسته‌ای فاصله دارد.»

مک کال افزود: «ما باید بازدارندگی خود در مقابل رژیم اسلامی حاکم بر ایران را نوسازی‌ کنیم. در غیر این‌صورت، شاهد عواقب وخیمی خواهیم بود.»

گفتنی است ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد جمعه حدود ساعت هشت و پنج دقیقه صبح به وقت سوریه یک پایگاه نظامی نیروهای ائتلاف واقع در «دهکده سبز» در شمال شرق سوریه هدف ۱۰ راکت قرار گرفت.

طبق بیانیه، این حمله تلفات جانی برای نیروهای آمریکایی یا ائتلاف و خسارات مالی برای تاسیسات آمریکایی نداشت.

یکی از راکت‌ها در پنج کیلومتری پایگاه نظامی و به یک خانه غیرنظامیان برخورد کرد که علاوه بر وارد آوردن خسارات مالی عمده، به زخمی شدن دو زن و دو کودک منجر شد.

به گفته سخنگوی فرماندهی مرکزی ایالات متحده، «اینگونه حملات راکتی نه تنها نیروهای ما و نیروهای ائتلاف را در معرض خطر قرار می‌دهد، بلکه همچنین غیرنظامیان محلی و نیز امنیت و ثبات سوریه و کل منطقه را با خطر مواجه می‌کند.»

او به نقل از رئیس جمهوری آمریکا افزود واشنگتن «تمام اقدامات لازم برای دفاع از مردم‌مان» را انجام خواهد داد و «همیشه در زمان و مکان مورد انتخاب‌مان» پاسخ خواهد داد.

پیش از انتشار بیانیه سنتکام، جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید و ژنرال مایکل اریک کوریلا فرمانده سنتکام نیز در واکنش به حمله صبح جمعه تصریح کردند ایالات متحده از نیروهای خود محافظت خواهد کرد.

در میان اعتراضات مردم لبنان، خرازی و عراقچی با نصرالله دیدار کردند
فرمانده یگان‌های ویژه فراجا: به افزایش دو برابری ظرفیت برای پوشش ۴۰۰ نقطه در سرکوب اعتراضات نیاز داریم

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!