امکان جدید واتس‌اپ با تمرکز روی دور زدن فیلترینگ در ایران؛ چگونه پروکسی را فعال کنیم؟

0
116

ویل کت کارت، مدیر واتس آپ در پیامی در توییتر با تبریک سال نو میلادی گفت: «در حالی که بسیاری از ما با ارسال پیام به عزیزانمان در واتس‌اپ جشن گرفتیم میلیون‌ها نفر در ایران و جاهای دیگر هستند که همچنان از حق برقراری ارتباط آزادانه و خصوصی محروم هستند.»

وی تصریح کرد که از امروز اتصال به واتس‌اپ از طریق پروکسی را برای کاربران راه‌اندازی می‌کنیم.

وی تاکید کرد که این موضوع به افراد امکان می‌دهد که تا از طریق سرورهایی که از سوی داوطلبان و سازمان‌ها برای برقراری ارتباط آزادانه راه‌اندازی شده‌اند [به واتس‌اپ] متصل شوند.

وی تاکید کرد که این بدان معناست که ما قدرت را در دستان مردم می‌گذاریم تا در صورت مسدود یا قطع شدن اتصال آن‌ها، به واتس‌اپ دسترسی داشته باشند.

نحوه فعال کردن پروکسی در واتس‌اپ

اگر تنظیمات گوشی شما به فارسی است از این طریق در اندروئید اقدام کنید:

ابتدا اطمینان حاصل کنید از جدیدترین نسخه واتس‌اپ استفاده می‌کنید. در بخش گفت‌وگوها روی گزینه‌های بیشتر و سپس تنظیمات کلیک کنید. سپس روی فضای ذخیره سازی و داده و سپس پروکسی ضربه بزنید. استفاده از پروکسی را فعال کنید و وارد گزینه تنظیم پروکسی شوید و نشانی پروکسی را وارد کنید. سپس کلید ذخیره را بزنید. اگر اتصال موفق باشد علامت تیک سبز رنگ نمایش داده می‌شود. اگر هنوز نمی‌توانید پیام‌های واتس‌اپ را با استفاده از پروکسی ارسال یا دریافت کنید امکان دارد آن پروکسی مسدود شده باشد. برای حذف پروکسی مسدود شده می‌توانید روی نشانی آن نگه دارید و سپس نشانی پروکسی جدیدی را وارد کنید.

سپاه تروریستی پاسداران قصد دارد سناریوی «کا‌.گ‌.ب» برای شوروی را در ایران پیاده کند
آشپزی که در کتلتمذگان، آموزش پخت کتلت در اینستاگرم منتشر کرد، توسط سپاه پاسداران ربوده شد

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!