خبرنگاری که قتل مبینا سوری را به دست همسر آخوند‌اش فاش کرد، باید ۱۱ماه زندان برود

0
79

سینا قلندری، خبرنگاری که خبر قتل مبینا سوری دختر ۱۴ ساله در لرستان را به دست همسر آخوند‌اش در شهریور ماه منتشر کرده بود خبر داده: «در دادگاهی که حضور نداشتم به ۱۱ ماه و ۱۶ روز زندان و دو سال ممنوعیت از شغل خبرنگاری محکوم شدم.»- او متن این حکم را هم متتشر کرده است. این خبرنگار پیش‌تر بابت همین ماجرا حتی ۱۱روز بازداشت شده بود.

چندی‌پیش رسانه‌ها نوشتند گویا مبینای ۱۴ساله با این گمان که با مردی جز همسرش رابطه داشته، از سوی عموها، برادرش، عمو و پدر همسرش دسته‌جمعی به‌قتل رسیده و پلیس متهم یا مظنونان اصلی قتل را بازداشت کرده. اما کمی بعد همسرش که یک آخوند است به قتل این دختر اعتراف کرد.

سینا قلندری پیشتر گفته بود: «شاکیان پرونده من خانواده، همسر و متهمان به قتل هستند. پلیس فتا به منزل اقوام من در کوهدشت که مهمان آنها هستم آمدند و برخورد بسیار امنیتی و تندی داشتند اما دادیار پرونده اعلام کرد تبرئه شده‌ام و با قرار کفالت آزاد شدم. یک روز بعد موقع گرفتن وسایل شخصی‌ام در دادسرا اتفاقی با دادستان روبه‌رو شدم و ایشان با عتاب گفتند انتشار این خبر کار نادرستی بود و به دادیار پرونده گفتند جوری تنبیهش کنید که دیگر چنین اخباری را منتشر نکند. باز من بازداشت شدم و به زندان مرکزی خرم‌آباد منتقل شدم و این بازداشت حدود ۱۱روز طول کشید. در مدت بازداشت شرایط جسمی خوبی نداشتم، بر اثر استرس زخم معده‌ام تشدید شد و خون‌ریزی داشتم؛ حتی داروهایی را که مصرف می‌کردم، به من نمی‌دادند. گاهی از فرط درد و خونریزی بی‌حال می شدم.به هیچ وجه مرا به بیمارستان منتقل نکردند و در اوج خونریزی به من قرص ژلوفن دادند که ازقضا برای معده مضر است»/ بنابر گزارش روزنامه همدلی

حسن نوروزی: یکی از آنها که به مردم شلیک کرده من بودم، ما کُشتیم
۳.۵میلیارد دلار از پول‌های رژیم آزاد شده اما دلاری وارد ایران نشد

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!