گاردین: اعتراض‌ها در ایران هشداری جدی به یک «رژیم مستبد و ورشکسته» است

0
143

همزمان با گسترش اعتراضات خیابانی در ایران و همبستگی جهانی با معترضان، روزنامه بریتانیایی «گاردین» این اعتراض‌ها را هشداری جدی و «احتمالاً آخرین فرصت» برای رژیم اسلامی حاکم بر ایران دانست.

گاردین در سرمقاله روز یکشنبه سوم مهرماه (۲۵ سپتامبر) با انتشار تصاویری از اعتراضات خیابانی مردم ایران علیه رژیم اسلامی حاکم بر ایران که در پی اعتراض به کشته‌شدن مهسا‌ امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد شعله‌ور شد نوشت: این تظاهرات هشداری جدی و احتمالاً آخرین فرصت برای یک «رژیم مستبد و ورشکسته اخلاقی» است که به خواست معترضان گوش فرادهد.

گاردین در این گزارش واکنش مقامات رژیم اسلامی حاکم بر ایران به کشته‌شدن مهسا‌ امینی در را آشنا خواند و مقامات رژیم را به پنهان کاری و دروغگویی متهم کرد.

روزنامه پرتیراژ چاپ بریتانیا، با اشاره به جنبش سبز که در خرداد ۸۸ و پس از جنجال انتخاباتی در ایران شکل گرفت، اعتراضات پیش رو در ایران را متفاوت از گذشته عنوان و رشادت زنان جوان در مقابله با نیرو‌های سرکوبگر را الهام بخش توصیف کرد .

در بخش دیگری از این مقاله به رفتار‌های دوگانه ابراهیم رئیسی، در خصوص حقوق بشر اشاره شده است.

گاردین با اشاره به وضعیت جسمانی علی خامنه‌ای رهبر ۸۳ ساله جمهوری اسلامی نوشت: تغییر در راه است و اکنون زمان خوبی برای بازنگری در آینده ایران در داخل و جهان خواهد بود.

شورای عالی امنیت ملی رژیم: استارلینک را تحمل نخواهیم کرد
روزنامه تلگراف: سپاه پاسداران خواستار بازداشت “مارادونای آسیا”

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید