گروسی: در دشوارترین نقطه مذاکرات با رژیم حاکم بر ایران قرار داریم

0
23

رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در داووس گفت: رژیم حاکم بر ایران هنوز در مورد منشاء “ذرات اورانیوم غنی‌شده یافته شده در یک سایت هسته‌ای اعلام نشده” توضیحی قانع‌کننده نداده است. مدیرکل آژانس اتمی گفت مذاکرات با رژیم حاکم بر ایران به “نقطه بسیار دشواری” رسیده است.

گروسی در یک میزگرد داووس گفت نشست چهارماهه شورای حکام آژانس بین‌المللی در ششم ماه ژوئن (۱۶ خرداد) آغاز به کار می‌کند و او باید پیش از برگزاری این نشست گزارش خود را در مورد فعالیت‌های هسته‌ای ایران و نتیجه مذاکراتش با رژیم اسلامی حاکم بر ایران را ارائه دهد.

مدیرکل نهاد اتمی سازمان ملل ابراز امیدواری کرد که ایران از این زمان استفاده بهینه کند و توضیحات شفاف و قانع‌کننده خود را در مورد مسائل مورد اختلاف و منشاء ذرات اورانیوم کشف شده ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گروسی در این میزگرد همایش داووس گفت که نمی‌خواهد در مورد مذاکرات آژانس با ایران نتیجه‌گیری قطعی کند، زیرا این روند هنوز خاتمه نیافته است. او اما تأکید کرد: «ما در این لحظه در نقطه بسیار دشواری قرار گرفته‌ایم.»

به گفته گروسی، مذاکرات همه‌جانبه آژانس با ایران با توقف‌ها و موانع توأم بوده است و تا زمانی که آژانس پاسخی رضایت‌بخش در مورد منشاء ذرات اورانیوم از سوی ایران دریافت نکند، دشوار بتوان تصور کرد که احیای توافق ۲۰۱۵ موسوم به برجام بتواند تحقق یابد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی، رژیم حاکم بر ایران را به جعل اسناد محرمانه متهم کرد
نیویورک تایمز: اسرائیل به آمریکا اطلاع داده که نایب رییس واحد سری سپاه پاسداران را کشته است

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!