زمین‌خواری هزار میلیارد تومانی کاظم صدیقی، امام جمعه تهران

0
88

یاشار سلطانی، روزنامه‌نگار ساکن ایران، روز چهارشنبه ۲۳ اسفند در وب‌سایت شخصی‌اش افشا کرد که کاظم صدیقی، امام‌جمعه موقت تهران، بیش از چهار هزار مترمربع از زمین‌ها و باغ‌های دولتی در منطقه ازگل در تهران را به صورت غیرقانونی تصاحب کرده است.

بر اساس این گزارش، کاظم صدیقی که هم‌زمان با منصب حکومتی امام جماعت پایتخت، رئیس ستاد امر به‌ معرف و نهی‌ از منکر تهران، مدیر حوزه علمیه امام خمینی، مشاور عالی رئیس قوه قضاییه و نایب‌رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه تهران است، به‌تازگی چهار هزار و ۲۰۰ مترمربع از مجموع باغ‌های «حوزه علمیه امام خمینی» تهران در منطقه گران‌قیمت ازگل در شمال شرق تهران را به‌‌رایگان به شرکت «پیروان اندیشه‌های قائم» واگذار کرده است.

یاشار سلطانی نوشته که شرکت «پیروان اندیشه‌های قائم» را خود کاظم صدیقی، دو پسر و عروس او در آذر ۲۷۰۱ تاسیس کرده‌اند و در واقع نماینده خامنه ای که تولیت حوزه علمیه امام خمینی تهران را هم بر عهده دارد، از مجموع ۲۳ هزار مترمربع باغ این مدرسه، بخشی از آن را که قیمتش به بیش از هزار میلیارد تومان می‌رسد، به نام خود و اعضای خانواده‌اش کرده است.

در میان اعضای موسسان این شرکت، نام جواد عزیزی، کارمند شهرداری تهران، و فضل‌الله بیگوردی، سرتیم حفاظت کاظم صدیقی، نیز دیده می‌شود. این باغ تفکیک‌شده برای این آخوند حکومتی و اعضای خانواده و نزدیکانش از سه سمت به خیابان اصلی متصل است و همین موجب افزایش ارزش‌ آن شده است.

یاشار سلطانی می‌گوید حوزه علمیه امام خمینی تهران با مدیریت کاظم صدیقی بخشی از زمین‌هایش را از شهرداری تهران، سازمان اوقاف و «برخی خیرین مانند تاجر پرحاشیه و نزدیک به جریان روحانیت سیاسی یعنی مطلبی کاشانی» خریداری کرده است. مطلبی کاشانی فردی است که کاظم صدیقی در سال ۹۹ مدعی شد او مصباح یزدی را در خانه‌اش غسل داده و مصباح یزدی حین این غسل برای مدت کوتاهی زنده شده است.

مدرسه علمیه امام خمینی تهران در خیابان گلستان شرقی در منطقه ۱ تهران قرار دارد. این مجموعه در زمینی به مساحت ۲۳ هزار مترمربع زمین شامل برج و باغ، ۲۵ واحد آپارتمانی برای استادان، مسجد، استخر، مجموعه ورزشی و ساختمان حوزه علمیه قرار دارد.

سلطانی نوشته است: «صدیقی که روزی گفته بود فقر نتیجه بی‌دینی است و چندروزه از بین می‌رود، راست می‌گفت؛ چون توانست در مدت یک سال به این ثروت افسانه‌ای دست یابد.»

کاظم صدیقی، ملقب به «شیخ گریان»، از سال ۸۸ و پس از اتخاذ موضع تند علیه معترضان به نتایج انتخابات آن سال، بیش از پیش به ولی مطلقه فقیه نزدیک شد و در همان سال از خامنه‌ای، حکم امامت جمعه موقت تهران را دریافت کرد.

او که مدتی رئیس دادسرا و دادگاه عالی انتظامی قضات بود و هم‌اکنون نیز مشاور عالی رئیس قوه قضاییه رژیم است، در یک دهه اخیر در بسیاری از مراسم مذهبی برگزارشده در «بیت رهبری» سخنران اصلی بوده است.

مجوز ورود ۳۲۰ هزار متقاضی افغان و عراقی به دانشگاه های ایران
حمله مسلحانه پارتیزان ها به گشت فراجا

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!