حمایت دولت بایدن از ادعای مالکیت امارات بر جزایر ایرانی در خلیج فارس

0
208

ریم ابراهیم هاشمی، وزیر امورخارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر ادعای این کشور را مبنی بر حاکمیت بر سه جزیره تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی تکرار کرد و گفت: «امارات عربی متحده بار دیگر خواستار پایان اشغال سه جزیره اماراتی تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی توسط ایران است. چیزی از حق مشروع ما بر این جزایر کم نشده و از حق حاکمیت ما بر این جزایر کاسته نخواهد شد. ما به دنبال یافتن راه‌حل چه از طریق مذاکره مستقیم و چه از طریق دیوان بین‌المللی دادگستری برای این مساله خواهیم بود.»

این اظهارات وزیر امور خارجه امارات پس از نشست مشترک وزیران خارجه شش کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس با وزیر خارجه آمریکا در نیویورک، بیان شد. در این نشست حاضران در بیانیه‌ای بار دیگر از ادعای امارات درباره حاکمیت بر جزایر سه‌گانه ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک حمایت کردند.

در آذر ۲۷۰۱، برای نخستین بار امیر فخرآور رئیس سنا کنگره ملی ایرانیان، فاش ساخت که شمخانی به حکم علی خامنه ای در مذاکرات با عربستان به میانجیگری پکن قول واگذاری سه جزیره ایرانی را به امارات داده و روسیه نیز از این انتقال مالکیت حمایت کرده بود.

تدوین مانیفست انقلاب قانون اساسی در سالگرد آسمانی شدن مهسا
حمله موساد به پایگاه موشکی زیرزمینی امام علی

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!