حسین انصاریان: وضعیت کنونی قطعا به ضرر اسلام و تشیع است

0
62

حسین انصاریان استاد اخلاق حوزه علمیه در دیدار صد تن از آخوندهای حوزه علمیه در موسسه دارالعرفان، گفت: ما برای فعالیت در حوزه تبلیغ دین و فرهنگ باید به کسانی همچون ابوذر، کمیل، میثم تمار، شهید اول و شهید ثانی نگاه کنیم که در اوج شکنجه‌ها و سختی‌ها بازهم دست از تبلیغ دین برنداشته و همه مشکلات را در راه اسلام تحمل نمودند اما امروزه متاسفانه بسیاری از افراد با مشاهده سختی‌ها و مشکلات، عطای تبلیغ دین را به لقایش می‌بخشند و از ادامه راه صرف نظر می‌کنند و عده‌ای دیگر نیز که از هوش و استعداد کافی برخوردار هستند، وارد حوزه‌های علمیه نشده و به تحصیل علوم دینی نمی‌پردازند. وضعیت کنونی به نوعی خالی کردن میدان دین تلقی می‌شود که قطعا به ضرر اسلام و تشیع خواهد بود.

انصاریان در ادامه گفت: همواره طی ۱۴۰۰ سال گذشته دین مورد هجوم دشمنان قرار گرفته است و در چند صدسال گذشته نیز دشمنان با سیاست‌های خود درصدد ضربه زدن به تشیع بوده‌اند و امروزه نیز به ابزارهای مختلفی مجهز شده‌اند. نکته قابل تأمل این است که ما تاکنون نتوانسته‌ایم این ضربه های شدید چندصدساله به دین را با استفاده از منبر جبران کنیم.

آخوند انصاریان، در مسجد اعظم قم، در نیمه اردیبهشت ۲۷۰۲ ایرانی گفته بود: برخی از ما آخوندها برای صد سال پیش هستیم یعنی به درد امروز نمی خوریم، برخی منبرهای ما برای ۲۰۰ سال پیش است و جامعه را درمان نمی کند.

کمیته امورخارجه مجلس نمایندگان آمریکا دائمی کردن تحریم ها علیه رژیم اسلامی حاکم بر ایران را تصویب کرد
فرمانده قرارگاه ثارالله: در جریان اعتراضات ۱۴۰۰ تن از نیروهای سپاه پاسداران زخمی شدند

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!