نماینده مجلس رژیم: تحریم ابرآروان مسئله ای نیست/ باید اینترنت ایران مثل چین شود

0
95

حجت الاسلام حسین جلالی عضو کمیسیون فرهنگی رژیم در واکنش به تحریم شرکت ابرآروان توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده گفت: «وقتی آمریکا به «تیک‌تاک» رحم نمی‌کند توقع دارید به شرکت ابرآروان ما رحم کند؟» او گفت آن‌ها هیچوقت از ما و عملکرد ما راضی نیستند و از ما خوششان نمی‌آید. او در صحبتهای خود گفت که باید اینترنت ایران مانند چین شود و افزود با فیلتر شدن اپلیکیشن‌ها نیازی به طرح صیانت نداریم.

نماینده رفسنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه هکرها وارد سیستم‌ها می‌شوند و بر روند سیستم‌ها تأثیر می‌گذارند، به اطلاعات دستبرد می‌زنند و باعث تخریب‌هایی در بعضی از مراکز مثل کارخانه‌ها و سازمان‌ها و پتروشیمی می‌شوند و آن را به آتش می‌کشند. در این شرایط تحریم یک شرکت مثل ابرآروان، در مقایسه با هکرهای بین‌المللی مسئله‌ای نیست. فقط ممکن است فضای توسعه آن را در منطقه جغرافیایی محدود کنند. مثل بلایی که سر تیک‌تاک آورده‌اند. به تعبیر درست تر امروزه هکرها وارد سیستم‌ها می‌شوند و اطلاعات ما را سرقت می کنند تحریم ابرآروان، در مقایسه با حمله های هکری اخیر مسئله‌ای نیست.

حسین جلالی اظهار کرد: آن‌ها وقتی به تیک‌تاکی برای خودشان است و درصد بالایی از کاربرانش آمریکایی هستند و سرورهایش در آمریکا هستند رحم نمی‌کنند توقع دارید به شرکت ابرآروان ما رحم کنند؟ آن‌ها هیچوقت از ما و عملکرد ما راضی نیستند، از ما خوششان نمی‌آید و به هر نحوی که بتوانند ولو در فضای شعاری و در فضای مجاز یاعلام می‌کنند که شرکت‌های ما را تحریم می‌کنند.

جلالی ضمن اشاره به اینکه نهاد ریاست جمهوری هیچوقت هک را تایید نکرد، گفت: باید توجه کنیم که هکرها در هر سازمانی بتوانند ورود می‌کنند؛ پس باید ببینیم کشورهایی که مورد حمله هکرها قرار نمی‌گیرند چکار می‌کنند. هکرها تا به حال موفق به نفوذ به سیستم‌های چین نشده‌اند؛ چرا؟ چون چین اینترنت ملی دارد. باید اینترنت ایران مانند چین شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس رژیم، افزود: ما در زمینه اینترنت ملی پیشرفت‌هایی داشته‌ایم اما هنوز تا اینترنت کاملا و صد درصد ملی فاصله داریم. باید یک مخزنی داشته باشیم که تمام اطلاعاتمان داخل آن مخزن باشد و از آن مخزن گزینش کنیم. آن مخزنی که حوزه مشترک جمع‌ـآوری داده‌ها باشد، هنوز شکل نگرفته است. هکرها به آن مخزن که تحت عنوان اینترنت ملی از آن یاد می‌کنیم، ورود می‌کنند؛ آن وقت ما هستیم که دوست و دشمن یا ویروس و غیرویروس را تشخیص می‌دهیم و شناسایی می‌کنیم. می‌توانیم همان کاری که چینی‌ها کردند را بکنیم.به نظر من راه‌اندازی ما اینترنت ملی است.

«مرگ مشکوک» منصوره سگوند، پس از قطع همکاری با نیروی انتظامی رژیم در اعتراض به سرکوب‌ها
سفیر رژیم در مسکو: مقام معظم رهبری در طول چند دهه رهبری، مقاومت عاقلانه ای را دربرابر غرب در پیش گرفته‌اند

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!