محمدرضا باهنر: اصول قانون اساسی آیه قرآن نیست می‌تواند تغییر کند

1
102

محمدرضا باهنر در نشست «ضرورت های گفت وگوی ملی» گفت: اصل ۱۷۷ گفته هر ۱۰ سال می‌تواند در قانون اساسی تجدید نظر شود و اصول قانون اساسی آیه قرآن نیست. وی افزود: حتما باید سه چهار حزب قوی و پاسخگو داشته باشیم تا مردمسالاری دینی معنا پیدا کند.

این عضو تشخیص مصلحت نظام در خصوص شروع انقلاب مردم ایران گفت: ما هم از ماجرای مهسا امینی غصه خوردیم. اما این داستان پروژه دشمن را جلو انداخت.

وی فساد در رژیم اسلامی حاکم بر ایران را ناچیز دانست و افزود: چیزی که رسانه های رسمی نظام از فساد در چشم مردم می کنند چندین برابر واقعیت است. آمریکا و اسرائیل هر لحظه ای که بتوانند حتی با کار نظامی به نظام ما ضربه بزنند و چون می دانند موفق نمی شوند، جنگ را ترکیبی می کنند و ما باید جهاد تبیین داشته باشیم.

باهنر امیدوارانه گفت این داستان هم تمام میشود اما باید واقعیات را درست تبیین کنیم. جهاد تبیین یعنی معتدل تحلیل کنیم. واقعا باید مسیری برای اعتراضات واقعی مردم فراهم شود. ۲۰ سال قبل مقام معظم رهبری بحث کرسی های آزاد اندیشی را مطرح کرد. پنج ماه قبل شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد حجاب مصوبه جدی داشت که برخورد نباید خشن باشد. در فضای سیاست باید فضا بازتر شود و رقبای خودمان را به رسمیت بشناسیم.

گزارش قرارگاه سایبری عمار؛ از هزارنفر بازداشتی فقط ۲ نفر نماز می‌خواندند
مولوی عبدالحمید: قانون اساسی ایران تبعیض‌آمیز و به‌روز‌نشده است

1 نظر

  1. سلام نصف کسانی که قبلارئیس جهموری ایران میشدن با مولوی عبدالحمید مذاکره و ائتلاف میکردنپیروز میشدن چون حدود ۳۰درصد ایران اهل سنت هستن پیشرو سخنان ایشان از بلوچستان تا کردستان و گلستان و تهران، اگه دوست دارید ائتلاف کنید با ایشان بکنید، راه میانبر شخص حسین بر و اجزا و رئیس شبکه کلمه امیدوارم به این پیام فکر کنید به امید آزادی ایران

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!