احمدی‌نژاد: اگر لجبازی نمی‌کردند، امروز با این افتضاح مواجه نمی‌شدند

0
54

محمود احمدی‌نژاد، با انتقاد از اقدام حاکمیت در جلوگیری از ورود زنان به ورزشگاه، در حساب توییتر خود نوشت: «اگر ۱۶ سال قبل با لجبازی و بهانه‌جویی زنان را از حق مسلم حضور در ورزشگاه منع نمی‌کردند، امروز با این افتضاح، حیثیت ملت ایران پیش چشم جهانیان به حراج گذاشته نمی‌شد.»

اشاره او به دوران ریاست‌جمهوری‌اش است که به دستور او مجوز ورود زنان به ورزشگاه صادر شد.

محمود احمدی‌نژاد در ابتدای سال ۸۵ در نامه‌ای به محمد علی‌آبادی، رئیس وقت سازمان تربیت‌بدنی، خواهان «اختصاص جایگاه ویژه‌ای برای بانوان» شد. این موضوع با واکنش طیف‌های تندرو درون حاکمیت و حتی برخی از چهره‌های اصولگرای حامی او مواجه شد.

پس از این درخواست، مسئول دفتر محمدتقی مصباح یزدی به رسانه‌ها گفت که دو نفر مامور شده‌اند شفاهی به رئیس‌جمهوری تذکر دهند و آیت‌الله مصباح هم گفته که به وظیفه شرعی‌اش عمل کرده است و دیگران هم باید چنین کنند.

بلافاصله پس از این صحبت، علی خامنه‌ای، نیز با انتشار نامه‌ای، به این خواسته احمدی‌نژاد واکنش نشان داد و هم‌راستا با برخی مراجع تقلید جلو این دستور رئیس‌جمهوری وقت را گرفت.

در این نامه آمده است: «حضرت آقای مصباح نقل کرده‌اند که جنابعالی گفته‌اید رهبری با اقدام مربوط به ورزشگاه‌ها مخالفت نداشته است؛ در حالی که اینجانب عدم رضایت خود را صریحا به جنابعالی گوشزد کردم، لکن چون این پس از اقدام شما بود، لذا صلاح ندانستم دخالت کنم. به‌هرحال لازم می‌دانم جنابعالی به نحو مناسبی آن اقدام را تصحیح فرمایید. ابراز مخالفت با نظر مراجع نیز به هیچ‌وجه درست نیست.»

رهبر اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان کنگره آمریکا: سپاه پاسداران باید در لیست تروریستی بماند
به آتش کشیدن اِلمان خمینی و آیت الله بروجردی در میدان مرجعیت قم

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!