نماینده مجلس رژیم: مردم به ما سنگ میزنند و توهین می کنند

1
73

یک نماینده مجلس یازدهم در واکنش به ورود شورای نگهبان به حوزه نظارت بر نمایندگان، گفت: «دست‌کم مردم اگر کمک اجرایی بخواهند، می‌گوییم کار ما مطابق قانون اساسی، قانونگذاری است و باید به سراغ فرماندار، استاندار و روسای ادارات بروند. دیگر به این شکل نیست که در مناطق کوچکی مثل حوزه انتخابیه بنده، کسی بیاید در خانه را برای یک گونی آرد یا اشتغال، بزند. مردم به سمت ما سنگ پرتاب می‌کنند و به ما توهین می‌کنند اما از این به بعد می‌توانیم بگوییم که ببخشید من اداره کار نیستم و به سراغ فرماندار بروید.»

قاسم ساعدی در واکنش به اظهارات سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اینکه نمایندگان نمی‌توانند در عزل و نصب‌ها دخالت کنند و اگر دخالت آنان برای شورای نگهبان ثابت شود این شورا ورود پیدا خواهد کرد، گفت: «همه و از جمله شورای محترم نگهبان اطلاع دارند که نمایندگان ضربه‌گیر دولت هستند یعنی مردم سر نماینده داد می‌زند و به نماینده توهین می‌کند. وزرا و حتی فرماندار‌ها و استانداران از ما نمایندگان راحت‌ترند چراکه در خدمت مردم نیستند. به باور من این امر مشکلی ندارد و از این پس نمایندگان می‌توانند رسانه‌ای هم بکنند که ملت شریف ایران ما در چارچوب قانون اساسی، وظیفه نظارت و قانونگذاری را داریم و وکیل مردم هستیم تا اگر مردم کم و کسری، بحران‌ها، چالش‌ها و محرومیت‌هایی هم داشته باشند، نمایندگان در سطح مردم قرار می‌گیرند و مطالبات آن‌ها را به دولت منتقل می‌کنند.»

ساعدی افزود: «به باور من، نظر شورای نگهبان در این امر به نفع نمایندگان و حتما در امر صیانت از نمایندگان صورت گرفته است. من آن را یک امتیازی برای نمایندگان و یک تکلیف سنگین بر دوش دولتمردان تلقی می‌کنم. دولت باید پاسخگوی خواسته‌های مردم باشد و باید آن‌ها را قانع کند. شورای محترم نگهبان حتما اطلاع دارد که این نمایندگان هستند که در خط مقدم قرار گرفته‌اند و همه چالش‌ها، نیازمندی‌ها و محرومیت‌های مردم پاسخ می‌دهند، آن‌ها را توجیه و دردهای‌شان را تسکین می‌دهند. درواقع حکم یک ضربه‌گیر را دارند.»

نماینده مردم دشت آزادگان، خاطر نشان کرد: «به شخصه از حسن نیت شورای نگهبان تشکر می‌کنم که این بار را از دوش ما برداشته است تا بیش از این مورد توهین و تهمت مردم قرار نگیریم. دست‌کم مردم اگر کار اجرایی بخواهند، می‌گوییم کار ما مطابق قانون اساسی، قانونگذاری است و باید به سراغ فرماندار، استاندار و روسای ادارات بروند. دیگر به این شکل نیست که در مناطق کوچکی مثل حوزه انتخابیه بنده، کسی بیاید در خانه را برای یک گونی آرد یا اشتغال، بزند. مردم به سمت ما سنگ پرتاب می‌کنند و به ما توهین می‌کنند اما از این به بعد می‌توانیم بگوییم که ببخشید من مسئول این کار نیستم و به سراغ فرماندار بروید.»

ساعدی تاکید کرد: «در حقیقت یک سنگینی کار اجرا در کشور، این همه مدت به صورت یک امر سنتی بر دوش دو قوه مجریه و مقننه بوده است. نمایندگان در خط مقدم و ارتباط مستقیم با مردم هستند و خیلی از خلاها و مشکلات را پیگیری یا توجیه و اقناع می‌کنند و آنان را تسکین می‌دهند، حال اگر این امر هم برداشته شود، چیزی نیست. حداقل در حوزه انتخابیه خودم می‌گویم که ببخشید، طبق قانون اساسی و شورای نگهبان ما در هیچگونه مسائل دخالت نمی‌کنیم، ما کارمان قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون از ریز و کلان است. بنابراین بار ما هم سبک‌تر می‌شود. من از اعضای شورای نگهبان تشکر می‌کنم که این امر را هم از دوش نمایندگان برداشته‌اند و از این طریق دولت را بیشتر فعال می‌کنند.»

ترکیه، عربستان و قطر جایگزین برق و گاز صادراتی ایران به عراق می‌شوند
دیدار مقامات ارشد دولت اسرائیل با اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات احیای برجام در وین

1 نظر

  1. دوستان کنگره اطلاع دارید فایل تصویری سخنان ۴۳ سال پیش منصور فرهنگ و احمد سلامتیان رو کی منتشر کرده ؟ بله علی حمید
    این نشان میدهد این آدم به آرشیو صدا و سیما دسترسی دارد. حال به هر نحوی.

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!