دادستان ویژه آمریکا: بایدن حتی یادش نیست چه زمانی معاون اوباما بوده

0
116

یک دادستان در آمریکا می‌گوید که جو بایدن، رئیس جمهوری این کشور به خاطر خارج کردن اسناد طبقه‌بندی شده در دوران معاونت ریاست جمهوری باراک اوباما تحت پیگرد قرار نمی‌گیرد چرا که به گفته او، بایدن مردی «خوش‌نیت، مسن و همچنین با حافظه ضعیف» است.

رابرت هور، بازرس ویژه در گزارشی که پس از تحقیقات ۱۵ ماهه صورت گرفته با اعلام این مطلب تاکید کرد که جو بایدن همکاری خوبی با او داشته و به دلیل حافظه ضعیفش پرونده کیفری برای او باز نخواهد شد. آقای هور همچنین اضافه کرده که بایدن به خاطر نمی‌آورد که پسرش چه زمانی درگذشته است. بر اساس تحقیقات این دادستان با وجود اینکه آقای بایدن اسناد محرمانه را عمدا نگه داشته اما اتهامی علیه او وارد نخواهد شد.

این اظهارات هور با خشم جو بایدن رو به رو شد و در سخنانی خود در کاخ سفید با انتقاد از هور تاکید کرد که از حافظه خوبی برخوردار است. او همچنین درباره تاریخ مرگ فرزندش گفت: «اصلا او با چه جراتی این موضوع را مطرح می‌کند؟ وقتی از من این سوال را پرسید با خودم فکر می‌کرد که این موضوع هیچ ربطی به این پرونده ندارد. من نیازی ندارم کسی به من یادآوری کند که پسرم چه زمانی درگذشته است.»

هور همچنین اضافه کرده که در زمان مصاحبه با بایدن دریافته که او درست یادش نیست که معاونت ریاست جمهوری او برای باراک اوباما در چه سالی شروع و چه زمانی پایان یافته است.

امام جمعه رشت: غول رسانه با نیرنگ ساندویچ به سبک مکدونالد، شوروی را منحل کرد
سرباز یگان امداد در اقدام پارتیزانی مافوقش را با گلوله به هلاکت رساند

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!