وحشت جوزپ بورل از قدرت گرفتن راستگرایان در انتخابات ژوئن اتحادیه اروپا

0
132

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار نگرانی کرد، رای دهندگان اروپایی از ترس تبعات جنگ‌هایی که در نزدیکی این قاره اتفاق می‌افتند در انتخابات ماه ژوئن به انتخاب احزاب راستگرا برای کرسی‌های پارلمان اروپا اقبال نشان خواهند داد.

جوزپ بورل در مصاحبه‌ای با روزنامه گاردین گفت، انتخابات پارلمانی ماه ژوئن آتی اروپا به همان اندازه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا مهم بوده و تاکید کرد، ترس رای‌دهندگان از عواقب ناشناخته رویدادها ممکن است آنها را به سمت حمایت از احزاب راستگرای پوپولیست سوق دهد.

این مقام اروپایی گفت: «من نگران ترس (رای دهندگان) هستم. من نگران هستم که اروپایی‌ها از روی ترسشان رای بدهند. به لحاظ علمی ثابت شده که ترس ما در مواجهه با مسائل ناشناخته و بی اطمینانی باعث تولید یک هورمون می‌شود که دستور به پاسخی برای امنیت می‌دهد. این یک حقیقت است.»

بورل در این مصاحبه به وضعیت کنونی پروژه اتحادیه اروپا در آستانه پایان سال ۲۰۲۳، سالی که در آن دو جنگ یکی در اوکراین و دیگری در غزه اتفاق افتاد، پرداخت.

او خاطرنشان کرد هر دو جنگ آینده این بلوک را تهدید می‌کند و او گفت که نگران شکست اوکراین در جنگش با روسیه است مگر این که تغییری سریع در رویه جنگ رقم بخورد.

بورل مدعی شد نشانه‌ای از اینکه ولادیمیر پوتین، بخواهد جنگ را متوقف کند یا حتی توافقی بر سر اجازه به حفظ شرق اوکراین توسط روسیه حاصل کند، نمی‌بیند.

او حماس در نوار غزه را نه یک نیروی نظامی بلکه یک ایده خواند و ادعا کرد: برای شکست حماس تنها بمبها کافی نیستند بلکه ایده‌های بهتر لازم است.

اظهارات بورل در حالی مطرح شدند که احزاب دست راستی در سراسر اروپا در ماه‌های اخیر ظاهرا به دلیل نگرانی رای دهندگان در مورد مهاجرت و افت استانداردهای زندگی آنها، اقبال پیدا کردند.

به آتش کشیدن دفتر حاجی دلیگانی نماینده مجلس رژیم با کوکتل مولوتوف
ناصر نوبری: روس‌ها نگرانی جدی برای رفتارهایشان در مورد جزایر سه گانه ندارند

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!