فرمانده حزب الله لبنان توسط ارتش اردن کشته شد

0
57

ساعاتی پس از آنکه ارتش اردن از کشتن چهار قاچاقچی مواد مخدر در مرز سوریه خبر داد، دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد یکی از کشته‌شدگان که فرماندهی قاچاقچیان را بر عهده داشته وابسته به حزب‌الله لبنان بود.

این در حالی است که قاچاق مواد مخدر توسط گروه‌های وابسته به حزب‌الله اخیرا افزایش یافته است و دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز روز یکشنبه با اشاره به اینکه عملیات قاچاق مواد مخدر به اردن ادامه دارد، تاکید کرد که با وجود شدت گرفتن برخورد نیروهای مرزی اردن، گروه های وابسته به حزب‌الله لبنان عملیات خود برای قاچاق مواد مخدر را متوقف نکرده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه افزود: آنچه در جریان است یک عملیات سیستماتیک است که از اردن به عنوان دروازه‌ قاچاق مواد مخدر به کشورهای حاشیه خلیج فارس استفاده می‌کند.

این سازمان با اشاره به گزارش‌های قبلی خود درباره انتقال مواد مخدر از لبنان به السویداء و درعای سوریه با هدف انتقال آن محموله‌ها به اردن، تاکید کرد که روز یکشنبه نیروهای اردن چهار قاچاقچی را کشتند اما این قاچاق مواد مخدر عملیاتی هر روزه است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه تاکید کرد که مقام‌های ارشد نظامی سوریه از عملیات قاچاق مواد مخدر مطلع هستند و «لشکر چهارم ارتش سوریه، حزب‌الله لبنان و شبه‌نظامیان ایران در سوریه» در این عملیات قاچاق مواد مخدر نقش دارند.

وارد نشدن واکسن، روزانه ۷۰۰ ایرانی را به کشتن داد
دیپلمات ارشد روسیه در سازمان ملل در اعتراض به جنایات پوتین استعفا داد

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!