با درخواست زلنسکی و رایزنی نخست وزیر لهستان، تاکنون ۸ کشور با پیوستن اوکراین به اتحادیه اروپا موافقت کردند

0
41

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی دولت ماتئوش موراویتسکی، نخست‌وزیر لهستان در پیامی توییتری گفت: عصر امروز در بروکسل، نخست‌وزیر با اورزولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اروپا دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت و موضوع اصلی، حمایت سیستمایک از اوکراین در مورد پیوستن به اتحادیه اروپاست.

به‌دنبال درخواست اوکراین برای عضویت در اتحادیه اروپا، سران استونی، بلغارستان، جمهوری چک، لتونی، لیتوانی، لهستان، اسلواکی و اسلوونی حمایت خود را از این درخواست اعلام کردند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین از اتحادیه اروپا خواسته تا بدون تاخیر عضویت کشورش را در این نهاد سیاسی – اقتصادی بپذیرد. او گفته است: ما یک بار دیگر از اتحادیه اروپا می‌خواهیم تا فورا در یک روند ویژه، عضویت کشور ما را بپذیرد. من مطمئنم که این کار درست و امکان‌پذیر است.

زلنسکی گفت: ما از تمامی شرکایمان از اینکه کنار ما بودند، تشکر می‌کنیم؛ اما هدف ما این است که با اروپایی‌ها باشیم و مهم‌تر از آن اینکه با آن‌ها “برابر و یکسان” باشیم.

از ۲۴ فوریه که حمله روسیه به اوکراین آغاز شد، صدها هزار تن از اوکراینی‌ها به لهستان گریخته‌اند. تنها ظرف ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۰ هزار تن از مرز لهستان – اوکراین عبور کرده‌اند، جایی که صدها تن چندین روز در صف بودند تا به مرز برسند.

آمریکا ۱۲ دیپلمات روسیه در سازمان ملل را از نیویورک اخراج کرد
نفتالی بنت در جمع اعضای موساد: با نزدیک شدن به زمان تصمیم برجام، کار زیادی در پیش دارید

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!