داوطلبان خارجی در راه اوکراین برای جنگیدن در مقابل روس ها

1
752

«ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین طی یک سخنرانی اعلام کرد که این کشور می‌خواهد «یگانی نظامی» از نیروهای داوطلب خارجی تشکیل دهد تا در کنار نیروهای اوکراینی مقابل روسیه بجنگند.

وی که این روزها قهرمان اوکراین محسوب میشود، در ادامه اظهارات خود با اشاره به حمله روسیه علیه زیرساخت‌ها و مراکز غیرنظامی در اوکراین گفت: کشور ما شب گذشته حملات بی‌رحمانه‌ بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد و متجاوزین روس حتی به خودروهای آمبولانس نیز رحم نکردند.

زلنسکی همچنین از کمک‌های نظامی و بشر دوستانه کشورهای مختلف تشکر و اعلام کرد مردم اوکراین هرگز این کمک‌ها را فراموش نخواهند کرد.»

از سوی دیگر شدت تلفات و ضربات وارده بر نیروهای روسیه تا جایی بوده که حتی رسانه‌های این کشور نیز ناچار به انتشار آن شده‌اند.

همچنین یک گروه حقوق بشری از دستگیری بیش از ۴۰۰۰ هزار شهروند روس که در اعتراضات گسترده ضدجنگ که در بیش از ۴۸ شهر این کشور جریان دارد، خبر داده است.

در کنار این اخبار خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام نمود که این اتحادیه رسماً با ممنوعیت تراکنش‌های بانک مرکزی روسیه موافقت کرده است.

تصویب۴۵۰ میلیون کمک تسلیحاتی به اوکراین در اتحادیه اروپا
موسسات مالی بریتانیا از رابطه با بانک مرکزی روسیه منع شدند/ بریتانیا ممنوعیت ورود کشتی های روسی به بنادر بریتانیا را بررسی می کند

1 نظر

  1. درود برشما
    من در تیپ تکاور نیروی زمینی ارتش در منطقه مرزی خدمت کردم و رزم جنگی آشنایی دارم،نیاز به کمک و راهنمایی برای پیوستن به ارتش اوکراین رو دارم،در شهر شیراز زندگی میکنم و به ایمیل سقارت اوکراین پیام فرستادم ولی متاسفانه جوابی دریافت نکردم سپاسگذار میشم اگه من رو راهنمایی کنید

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!