مدیر تلگرام: اطلاعات اوکراینی ها را به روسیه نمی دهم

0
24

پاول دوروف در مطلبی در کانال تلگرامش در مورد امنیت کاربران اوکراینی تلگرام نوشته است: می دانید که از طرف مادرم ریشه خانواده ام به شهر کی یف برمیگردد. نام میانی مادرم هم اوکراینی است و ما فامیل های زیادی داریم که در اوکراین زندگی می کنند. به همین خاطر است که این جنگ فاجعه آمیز هم برای من و هم تلگرام مسئله ای شخصی است.

برخی فکر کردند که تلگرام برای اوکراینی ها امنیتش کمتر است، چون من زمانی در روسیه زندگی می کردم. اجازه دهید به شما بگویم که کار من در روسیه چطور تمام شد.

۹ سال پیش مدیر بزرگترین شبکه اجتماعی در روسیه و اوکراین بودم. در سال ۲۰۱۳ آژانس امنیت روسیه خواستار این شد که اطلاعات شخصی کاربران اوکراینی که مخالف رئیس جمهور نزدیک روسیه بودند را به آنها بدهم.

من چنین کاری نکردم چون به معنی خیانت به کاربران اوکراینی بود. بعد از آن من از شرکتی که تاسیسش کرده بودم اخراج شدم و مجبور شدم روسیه را ترک کنم. شرکت و خانه ام را از دست دادم، ولی اگر به عقب برگردیم دوباره انجامش می دهم، بدون درنگ.

سالها گذشته و خیلی چیزها عوض شدند: من دیگر در روسیه زندگی نمی کنم، دیگر شرکت یا کارمندی آنجا ندارم. ولی یک چیز مثل قبل است – من از کاربرانمان حمایت می کنم – به هر قیمتی. حق آنها برای داشتن حریم خصوصی مقدس است. حالا – بیش از هر زمان دیگری.

جنتی: در سیر کردن شکم مردم، اولویت با ‘سادات’ است
حسین علایی: راهبرد نظامی روسیه شکست خورده است/ افول سیاسی پوتین در صورت ادامه جنگ

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!