سیاستمدار اسپانیایی که در مادرید مورد سوءقصد قرار گرفت، رژیم اسلامی حاکم بر ایران را «عامل ترور» خود دانست

0
125

یک سیاستمدار اسپانیایی که اوایل ماه جاری میلادی در مرکز مادرید هدف سوءقصد قرار گرفت، روز چهارشنبه اول آذر رژیم اسلامی حاکم بر ایران را متهم کرد که در پشت تلاش برای قتل او بوده است.

الخو ویدال-کوادراس روکا، بنیانگذار حزب دست‌راستی «ووکس» و رهبر سابق حزب میانه‌رو-راست کاتالونیا، در پیامش گفته است: «اجازه دهید (روش‌هایی) که رژیم ایران برای تحمیل خواست شرورانه خود به ما تحمیل می‌کند را یادآوری کنم».

این سیاستمدار اسپانیایی افزود: این روش‌ها شامل «توطئه و دست زدن به حملات تروریستی است که من اخیرا آن را تجربه کردم».

آقای کوادراس روز ۱۸ آبان در روز روشن و در حالی که در محله مرفه‌نشین سالامانکا در مرکز مادرید قدم می‌زد توسط یک موتورسوار از ناحیه صورت هدف تیراندازی قرار گرفت.

این سیاستمدار ۷۸ ساله که در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴ معاون رئیس پارلمان اروپا بود، کمی پس از این سوءقصد به عنوان یک «حامی ثابت‌قدم» جنبش مخالفان رژیم اسلامی حاکم بر ایران و کارزار حمایت از حقوق بشر در ایران طی ۲۵ سال گذشته معرفی شد.

او در ادامه پیام روز چهارشنبه خود خواستار تغییر سیاست اتحادیه اروپا در قبال رژیم اسلامی حاکم بر ایران شد تا از تلاش برای «مماشات، مذاکره و امتیاز دادن» پرهیز شود.

آقای کوادراس تصریح کرد: «رژیم ایران نمی‌خواهد بین ما توازن قوا باشد، بلکه به‌دنبال محو ما از روی زمین است».

این سیاستمدار اسپانیایی به‌دلیل شکستگی فک صورتش همچنان در بیمارستان بستری است.

رویترز می‌گوید سه نفر- یک زن بریتانیایی و دو مرد اسپانیایی- روز سه‌شنبه در آندلس برای انجام تحقیقات پیرامون این تیراندازی دستگیر شدند.

وزارت خارجه رژیم اسلامی حاکم بر ایران سال گذشته در واکنش به تحریم‌های اتحادیه اروپا پس از آغاز اعتراضات سراسری به کشته شدن مهسا امینی در بازداشت ارشاد، این سیاستمدار اسپانیایی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

۲۱ درصد از کل صادرات نفتی ایران در اختیار نهادهای نظامی رژیم اسلامی حاکم بر ایران
آریان طباطبایی در ارتباط با پرونده «عملیات نفوذ رژیم حاکم بر ایران» تحت بازجویی قرار دارد

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!