سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا خبر انتقال پول به رژیم حاکم بر ایران را تکذیب کرد

1
121

دولت آمریکا خبر آزاد شدن دارایی‌های بلوکه شده ایران در مقابل رفع ممنوعیت خروج باقر نمازی و مرخصی پسرش سیامک را تکذیب کرد. آدریان واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی امریکا به خبرگزاری رویترز گفته است: «گزارش منابع ایرانی از انتقال پول در ارتباط با آزادی باقر نمازی و مرخصی سیامک نمازی به طور قطعی غلط است.»

هم‌زمان با خبر اجازه خروج از ایران برای باقر نمازی و دادن مرخصی به پسرش سیامک نمازی، خبرگزاری‌های وابسته به رژیم حاکم بر ایران اعلام کردند که در مقابل قرار است دارایی‌های بلوکه شده ایران آزاد شوند.

نور نیوز سایت نزدیک به شورای عالی امنیت ملی رژیم مدعی شده بود که “به زودی میلیاردها دلار دارایی‌های ایران که به دلیل تحریم‌ها مسدود شده آزاد خواهد شد”.

خبرگزاری تسنیم نیز روز یکشنبه (۱۰ مهر / ۲ اکتبر) گزارش داد، همزمان با آزادسازی زندانیان رژیم حاکم برابران و آمریکا طبق رایزنی‌های انجام‌شده قرار است، “هفت میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه‌شده ایران نیز آزاد شده و در اختیار بانک مرکزی قرار گیرد”.

حال اما کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا هردو این خبر را تکذیب کرده‌اند.

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به خبرگزاری فرانسه گفته است: «باقر نمازی به ناحق در ایران دستگیر شده بود و پس از آزادی اجازه ترک ایران را نداشت با وجود آنکه نیاز به مراقبت‌های فوری پزشکی دارد.»

او ادامه داده است: «ما می‌دانیم که برداشتن ممنوعیت خروج او و اعطای مرخصی به پسرش مربوط به نیاز او [باقر نمازی] به مراقبت‌های پزشکی بوده است.»

حمله پارتیزان های ایرانی با کوکتل مولوتوف به دفتر روزنامه کیهان
کاخ سفید: آمریکا هزینه های بیشتری بر رژیم اسلامی حاکم بر ایران تحمیل خواهد کرد

1 نظر

  1. سلام و دورود برشما متاسفانه خیزش سراسری مردم ایران در همه استانها و شهرهای ایران علیه رژیم فاسد جمهوری اسلامی متاسفانه با شکست مواجه شد و مردم ایران نتوانستند موفق به براندازی حکومت شوند برای اینکه مردم ایران و جهان از دست این حکومت نجات پیدا کنند باید اسرائیل وامریکا و کشورهای اروپایی به ایران حمله نظامی بکنند و با این حمله این رژیم را تا ابد ساقط کنند ارتش ایران که همیشه مدعی بوده از مردم ایران حمایت می کند اکنون از نیروهای وحشی سپاهی و نیروهای انتظامی که مردم ایران را هر روز می کشند و اعدام می کنند پشتیبانی می کنند ننگ و شرم برهمه فرماندهان ارشد ارتش ایران که همه آنها ترسو هستند مرگ برخامنه ای پاینده باد ایران

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!