زلنسکی، روسیه را به هیولای دروغگویی تشبیه کرد که شجاعت پذیرش واقعیت را ندارد

0
37

رئیس جمهور اوکراین به شدت از وارونه جلوه دادن حقیقت توسط رسانه‌ها و مقام‌های روسیه انتقاد کرد و گفت که مسکو شهامت پذیرش اشتباه خود را ندارد. او به مردم کشورش درباره روزهای سرنوشت‌ساز جنگ هشدار داد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌ جمهور اوکراین در جدیدترین پیام ویدئویی خود گفت در حالی که اوکراین تلاش می کند “هر حرام‌زاده‌ای را که زیر پرچم روسیه وارد کشور شده و مردم ما را به قتل رسانده“، به دست عدالت بسپارد، روسیه در تلاش است از پذیرش مسئولیت فرار کند.

انتقاد از پخش گزینشی اخبار در رسانه‌های دولتی روسیه افزود: «شما خود را توجیه و انکار می‌کنید؛ شما از هر مسئولیتی سر باز می‌زنید و دروغ می‌گویید.»

زلنسکی با اشاره به کشته شدن غیرنظامیان بویژه در مناطق اطراف کی‌یف تصریح کرد: «آنها [رسانه‌ها و مقام‌های دولتی روسیه] آنقدر از واقعیت دور شده‌اند که ما را به آنچه که نیروهای روس انجام داده‌اند، متهم می‌کنند.»

رئیس‌ جمهور اوکراین خاطرنشان کرد که رهبری روسیه، شجاعت لازم برای پذیرش سیاست اشتباه خود را ندارد و مقام‌های مسکو می‌ترسند به دهه‌ها مواضع اشتباه خود اعتراف کنند.

زلنسکی گفت روسیه تلاش می‌کند تا اوکراین را مقصر جلوه دهد: «آنها کریمه را تصرف کردند اما ظاهرا ما مقصر هستیم؛ آنها زندگی عادی شهروندان در دونباس -منطقه‌ای در شرق اوکراین- را نابود کردند اما ظاهرا ما مقصر هستیم؛ آنها هشت سال مردم را در کشور ما کشتند اما ظاهرا ما مقصر هستیم».

او با بیان اینکه ”افزایش بزدلی نهایتا به فاجعه می‌انجامد”، افزود: «وقتی کسی شجاعت پذیرش اشتباه و عذرخواهی و تطبیق با واقعیت را نداشته باشد، به هیولا تبدیل می‌شود».

به گفته رئیس جمهور اوکراین، چنانچه جهان این موضوع را نادیده بگیرد، هیولاها تصمیم می‌گیرند تا جهان را با خودشان سازگار کنند.

رئیس‌ جمهور اوکراین به مردم کشورش درباره فرا رسیدن ”روزهای سرنوشت‌ساز جنگ” هشدار داد.

ولودیمیر زلنسکی پیش‌بینی کرد که نیروهای روسیه دست به ”عملیات‌های بزرگ‌تری” در شرق اوکراین خواهند زد: «ممکن است روسیه از موشک‌ها و بمب‌های بیشتری علیه اوکراین استفاده کند اما ما برای همه اقدام‌های آنها آماده می‌شویم وبه آنها پاسخ خواهیم داد.»

گفتنی است از زمان عقب‌نشینی نیروهای روسی تاکنون، گورهای دسته‌جمعی متعددی در نقاط مختلف اوکراین کشف شده است.

از جمله جدیدترین خبرها در این خصوص، ایرینا وندیکتوا، دادستان کل اوکراین، دیروز، یکشنبه ۲۱ فروردین (۱۰ آوریل) در گفت‌وگویی با شبکه اسکای‌نیوز بریتانیا از کشف ۱۲۰۰ جسد در مناطق اطراف کی‌یف خبر داد و اعلام کرد ”تنها در منطقه کی‌یف ۱۲۲۲ نفر کشته شده‌اند”.

در یکی از مرگبارترین موارد از کشته شدن غیرنظامیان در اوکراین، روز جمعه ۱۹ فروردین در پی حمله موشکی به ایستگاه قطار در شهر کراماتورسک اوکراین، دست‌کم ۵۰ نفر کشته و صد نفر نیز زخمی شدند. اوکراین، روسیه را به دست داشتن در این حمله متهم کرد اما وزارت دفاع روسیه با رد این امر، مدعی شد که قطعات به جا مانده، راکت‌هایی هستند که توسط نیروهای نظامی اوکراین مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کشف سلاح های قاچاق در ایلام
کاچینسکی: پساکمونیسم در روسیه به اندازه کمونیسم جنایتکار است

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!