جزئیات بیشتر از دستگیری تیم ترور رژیم اسلامی حاکم بر ایران در ترکیه

0
53

یک روز پس از انتشار گزارش‌ها درباره بازداشت یک تیم آدم‌ربایی رژیم اسلامی حاکم بر ایران در ترکیه، رسانه‌های این کشور تصویر و گزارشی از بازداشت این تیم و جزییات این عملیات منتشر کردند.

سازمان اطلاعات ترکیه «میت» ۱۷ نفر را به ظن ارتباط و همدستی با اطلاعات ایران برای ربایش یک «مخالف» حکومت این کشور به نام «شاه نم» (احتمالا نام مستعار) را دستگیر کرد. بر این اساس در بین مظنونین یک افسر، درجه‌دار‌ان بازنشسته و یک دادستان ترکیه‌ای هم وجود دارند.

طبق این خبر، اطلاعات رژیم حاکم بر ایران، «شخصی به نام علی قهرمان حاجی آباد را مامور این عملیات تعیین و‌به استانبول فرستاده است. او‌ نیز با فردی به نام مرتضی سلطان سنجلی وارد ارتباط شده و او را موظف به گزینش افراد مناسب برای این اقدام کرده است.»

در گزارش سازمان میت نام دو متهم اصلی این پرونده «احسان ساغلام»، و کارمند ایرانی او «مرتضی سلطان‌سنجلی» ذکر شده بود. سنجلی در شرکت تولید صنایع دفاعی به نام By Sağlam کار میکرده و با مالک این شرکت به نام احسان ساغلام که ارتباطات خوبی در نیروی مسلح و وزارت دفاع ترکیه داشته در این زمینه همکاری کرده است. ‏ساغلام هم با برخی نظامیان بازنشسته ترکیه و‌ حتی یک درجه‌دار سابق چینی در این زمینه توافق کرده بود.

احسان ساغلام در ادامه نیز دادستانی به نام داوود ییلماز را وارد بازی کرده و از او خواسته تا در صورت نیاز وارد عمل شود. «شاه‌نم» در شهری به نام زونگولداک که در غرب دریای سیاه قرار دارد، زندگی میکرده و سنجلی که همزمان تحت تعقیب میت بوده ۳۰ ژانویه از استانبول عازم این شهر شده بود. از ایران با او تماس گرفته و هشدار داده شده که در تعقیب است و فورا باید عملیات را متوقف کند. اما او که در مسیر زونگولداک تحت تعقیب میت بود توسط آنها دستگیر و به واحد مبارزه با تروریسم پلیس استانبول منتقل شده است.

اکنون رسانه‌های ترکیه گزارش داده‌اند که این تیم یک سرهنگ ارتش ایران را در ترکیه ربود و به رژیم اسلامی حاکم بر ایران تحویل داده و در صدد ربودن یک افسر نیروی دریایی ایران نیز بود.

امیر فخرآور: استفاده از لفظ “انقلاب۵۷”، آب به آسیاب خامنه‌ای ریختن است
محمود صادقی: اجازه تفحص از هلدینگ یاس را ندادند/ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: اتفاق خاصی نیفتاده!

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!