وزیر خارجه اسرائیل: گزینه نظامی باورپذیر علیه رژیم حاکم بر ایران ضروری است

1
303

وزیر خارجه اسرائیل در مصاحبه با روزنامه آلمانی دی‌ولت گفت، در صورت به سرانجام نرسیدن مذاکرات هسته‌ای یک “گزینه نظامی باورپذیر” علیه رژیم اسلامی حاکم بر ایران ضروری است. او همچنین از انتظارت کشورش از دولت جدید ‌آلمان سخن گفت.

یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در مصاحبه‌‌ای با روزنامه آلمانی دی ولت که روز ۲۴ دسامبر انجام گرفت، از جمله به یک “برنامه بدیل” در برابر تهدیدات رژیم اسلامی حاکم بر ایران در صورت شکست مذاکرات وین پرداخت.

او در این مصاحبه از اتحادهای منطقه‌ای جدید علیه رژیم اسلامی حاکم بر ایران و انتظارات اسرائیل از آلمان به عنوان یکی از طرف‌های شرکت‌کننده در مذاکرات وین سخن گفت.

به گفته او زمان آن فرا رسیده است که یک “جایگزین نظامی باورپذیر” برای مقابله با تهدید‌های رژیم اسلامی حاکم بر ایران روز میز قرار گیرد. به گفته او «اگر ایرانی‌ها به این باور برسند که جهان به طور جدی قصد ندارد آنها را متوقف کند» به سمت بمب هسته‌ای خواهند رفت.

وزیر خارجه اسرائیل تاکید کرد: «یک توافق خوب توافقی است که به طور دائم و همه‌جانبه تهدید هسته‌ای ایران را از بین ببرد و همچنین ایران را از تولید موشک‌های بالستیک، انتقال تجهیزات نظامی پیشرفته به سازمان‌های تروریستی و سایر فعالیت‌های خرابکارانه در منطقه باز دارد.»

بنا بر اظهارات لاپید، رژیم علاقه‌ای به چنین توافقی‌ ندارد و تنها خواستی که دارد، “لغو تحریم‌هاست تا بتواند به تامین مالی عوامل تروریستی خود در سراسر خاورمیانه و پیشبرد برنامه تسلیحات هسته‌ای خود ادامه دهد”.

دی‌ولت در این مصاحبه با وزیر خارجه اسرائیل این پرسش را مطرح کرده که در صورت شکست مذاکرات گزینه مورد نظر اسرائیل چه مشخصاتی دارد؟

لاپید در پاسخ خود از نقشه‌ای بدیل و ترکیبی متشکل از “چهار اهرم” سخن گفته که بتوان با آنها برای رژیم اسلامی حاکم بر ایران روشن کرد، چاره‌ای جز دست کشیدن از “اهداف غیرقانونی هسته‌ای” خود ندارد.

این چهار اهرم عبارتند از “فشار اقتصادی در قالب تشدید تحریم‌ها. انزوای سیاسی کامل رژیم، وجود یک اتحاد جدید منطقه‌ای و نهایتا گزینه‌ای نظامی”.

او تصریح کرد: «ایران باید بفهمد که اتحاد جدیدی از میانه‌روها در منطقه وجود دارد که با هم به نفع همه مردم منطقه همکاری می‌کنند و با تروریسم ایران و سرسپردگان آن مخالفت هستند. در نهایت، یک تهدید نظامی باورپذیر باید ارائه شده باشد. اگر ایرانی‌ها به این نتیجه برسند که دنیا قصد جدی برای متوقف کردن آنها ندارد، به سمت بمب می‌روند. ما باید روشن کنیم که دنیا چنین اجازه‌ای را نخواهد داد.»

آغاز حذف تصاویر ابومهدی المهندس از خیابان های عراق
ارسال نیروهای سرکوبگر به مراسم تدفین قربانیان تصادف در دارخوین

1 نظر

  1. باعرض سلام و ادب خدمت شما ۴۳ سال است که مردم ایران باویروس خطرناک ولایت فقیه و ملاهای احمق و بی سواد در سختی زندگی می کنند سپاه پاسداران پولهای مردم ایران را صرف خریداسلحه و موشک از روسیه و چین می کند و در رزمایش مسخره چند روز قبل بنام پیامبر اعظم ۱۷سپاه اسرائیل را به نابودی تهدید می کند که این تهدید ناشی از ترس است اسرائیل باید با بمب های سنگر شکن تاسیسات اتمی و موشکی ایران را نابود کند و از تهدیدهای پوچ سپاه نترسد و حمله نظامی کند نابودی تاسیسات اتمی و موشک های بالستیک یعنی نابودی سپاه پاسداران و خامنه ای چون انها با داشتن بمب اتمی می توانند تا ابد و با قدرت درایران حکومت کنند و اگر اروپا و امریکا به اسرائیل در حمله نظامی به ایران کمک نکنند باعث انتشار ویروس مرگبار ولایت فقیه در کل جهان می شوند زمانی که دونالد ترامپ دستور هدف قرار دادن قاسم سلیمانی تر وریست را صادر کرد و قاسم کتلت را کشتند جمهوری اسلامی نتوانست اقای ترامپ را ترور کند و یا به امریکا حمله نظامی بکند که به دلیل ترس جمهوری اسلامی از امریکا و اسرائیل بود اگر اسرائیل تاسیسات اتمی و موشکی سپاه پاسداران را نابود کند رژیم ملاها و سپاه پاسداران هیچ غلطی نمی توانند بکنند و نمی توانند اقدامی نظامی علیه اسرائیل انجام دهند مرگ بر جمهوری اسلامی دورود بر امریکا و اسرائیل

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید