وزیر آموزش و پرورش رژیم: ۲۰ هزار دانش آموز اذان‌گو تربیت کردیم

0
39

وزیر آموزش و پرورش رژیم اسلامی حاکم بر ایران به لزوم توجه بیشتر به شیوه استفاده دانش آموزان از فضای مجازی اشاره کرد و افزود: قشر جوان و نوجوان ساعت‌ها در فضای مجازی مشغول هستند و به نوعی رها شده که نیاز به تدبیر دارد.

وی تأمین بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مربع سجاده، گسترش طرح ایجاد ۹ هزار مسجد را از مهمترین اقدامات وزارت آموزش و پرورش دانست و گفت: هم اکنون هفت هزار و ۲۸۰ نمازخانه در سطح مدارس و مراکز آموزشی در حال ساخت است.

وزیر آموزش و پرورش رژیم اسلامی حاکم بر ایران گفت: ۶۴ هزار نماز جماعت با حضور دانش آموزان در طرح محراب در حال اجراست.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه در ۳ هزار ۶۰۰ مدرسه طرح مدرسه، مسجد و خانواده اجرا می‌شود گفت: ۶۴ هزار نماز جماعت با حضور دانش آموزان در طرح محراب در حال اجراست.

صحرایی با اشاره به اینکه سند تحول بنیادین از دانش آموزان ۴۰ ویژگی از جمله موحد بودن، اهل نماز بودن و… می‌خواهد که مهمترین آن محور نماز است، گفت: نماز مهمترین رکن در آموزش و پرورش است و در تنظیم سند نماز، طرح فراگیر را حول ۵ محور اصلی امید، ایمان، خودباوری و خرد ورزی و هویت اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ۳۲ کمیسیون مطالعاتی و تخصصی در سطح استان‌ها با موضوع نماز تشکیل شده است، افزود: امروز باید برای حل مشکل، کنشگرانه وارد عمل شویم. اگر از طریق مدارس جلوی آسیب‌های اجتماعی را بگیریم راحتر می‌توان با مشکلات روبه رو شویم.

وزیر آموزش و پرورش دولت رییسی با اشاره به اینکه جشن تکلیف برای دانش آموزان در حال اجراست و بهترین برنامه تربیتی محسوب می‌شود، ادامه داد: همچنین طرح مسجد، مدرسه و خانواده در حال اجراست، مدرسه در اقامه نماز از مسجد مهمتر است، مدرسه در سند تحول بنیادین می‌گوید نقطه اتکا و ملت در تعالی کشور مدرسه است.

وی با عنوان اینکه در ۳ هزار ۶۰۰ مدرسه طرح مدرسه، مسجد و خانواده را اجرا می‌کنیم، گفت: برگزاری مسابقات نماز و اذان با مشارکت بیش از یک میلیون نفر و ۷۶۰ اجلاس نماز در مدارس اجرا شد.

صحرایی با اعلام اینکه تداوم حضور روحانیت در مدارس مورد تاکید ماست، ادامه داد: مربی پرورشی در مدارس کم داریم و خوشبختانه پردیس معلم پرورشی در قم اغاز به کار کرده است و جذب مربیان پرورشی در دستور کار است.

دزدی ۳۱ هزار یورویی سردار سپاه پاسداران
مقامات استانی در کرمان از کشف ۱۶ بمب خبر دادند/ سپاه ثارالله: دروغ پردازی است

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!