برادر روح الله عجمیان: در پرونده برادرم دو فرد بی خانواده را اعدام کردند اما فرد اصلی اعدام نشد

0
240

سید حسین عجمیان برادر روح‌الله عجمیان که در جریان سرکوب فاز سوم انقلاب قانون اساسی کشته شد، گفت که در پرونده برادرش دو نفر آدم بی‌خانواده را اعدام کردند اما فرد اصل کاری که «دکتر» بود را اعدام نکردند.

عجمیان در گفتگو با روزنامه اعتماد گفت: «برخی افراد و جریانات با نفوذ از مقام خود سوءاستفاده کرده و مسیر پرونده را تغییر دادند.»

او در این گفتگو مدعی شد: «فردی که با لگد به برادرم ضربه زده و دست چپ برادر مرا شکسته، یک (ضربه) چاقو هم به پهلوی برادرم زده است، در ادامه چند سانت آن را به جگر برادرم فرو کرده و با این ضربه باعث مرگ برادر من شده، اعدام نشده است. چرا؟ در واقع این آقا برادر من را به قتل رسانده است. اما چون پولدار و دکتر است، روابط زیادی دارد و …. کسی با او برخوردی نکرده است.»

برادر روح الله عجمیان در ادامه این گفتگو گفت: «ما از دستگاه قضایی می‌خواهیم تا مظابق قانون برخوردهای لازم را صورت دهند. ما نمی‌خواهیم رفتار غیرقانونی صورت بگیرد؛ فقط می‌خواهیم این فرد (حمید قره‌حسنلو) و همسرش مطابق قانون اعدام شوند.»

او گفت: «روح‌الله ما به خاطر نظام و دولت و ملتش وارد میدان شده، حقش نبود که این‌طور با ما رفتار شود. ۳ نفر از قاتلانش را کلا آزاد کرده‌اند. چرا مثلا؟ مگر می‌شود یک نفر که حکمش اعدام بوده،؛ ناگهان ۱۵ سال حبس بگیرد.»

برادر روح‌الله عجمیان همچنین با تأیید حضور پدر و مادر خود در مراحل مختلف دادگاه برادرش، با ابراز بی‌اطلاعی از اینکه آیا والدینش در خصوص احکام اعدام محمدمهدی کرمی و محمد حسینی اعلام رضایت کرده بودند یا نه، مدعی شد که حکم این دو نفر محاربه بوده و ربطی به خانواده او نداشته است.

پیشتر میرزا ولی عجمیان، پدر این بسیجی کشته‌شده هم در یک برنامه تلویزیونی از نقش علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل خامنه‌ای در پرونده فرزندش از جمله جلوگیری از اعدام حمید قره‌حسنلو، پزشک بازداشت‌شده در ارتباط با این پرونده، انتقاد کرده و گفته بود که ولایتی «مانع ادامه اعدام‌ها» شده است.

عضو دفتر سیاسی حماس: مانع عادی سازی روابط اسراییل و عربستان شدیم
واندر وومن در نقش واقعی به جنگ تروریست های حماس رفت

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!