مجلس ملاها سامانه جاسوسی از مردم را تصویب کرد

0
166

با تصویب بند ب ماده ۷۵ لایجه برنامه هفتم توسعه در مجلس ملاها؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رژیم مکلف شد تا نسبت به راه‌اندازی سامانه رصد، پایش و سنجش مستمر شاخص‌های فرهنگ عمومی، سبک زندگی مردم، مرجعیت رسانه‌ای و وضعیت ارتباطات کشور اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران نمایندگان مجلس ملاها در جریان ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، این بند را تصویب کردند تا بر اساس آن به منظور «احصاء دقیق و برخط داده‌های آماری» مورد نیاز؛ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری صدا و سیما و مرکز آمار و دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی راه‌اندازی این سامانه را در دستور کار قرار دهد.

غلامرضا نوری قزلچه یکی از نمایندگان مجلس ملاها در جلسه علنی مجلس این بند را خلاف اصل ۲۵ قانون اساسی دانست و گفت: «اگر اکنون ما اینجا قانون‌گذاری کنیم ممکن است امکان تجسس در اطلاعات شخصی افراد فراهم شود.»

لایحه برنامه هفتم توسعه ماده‌ای را ارائه داده که بر اساس آن تمام پایگاه‌های دارای داده، به صورت برخط موظف به ارسال اطلاعات کاربران ایرانی به سامانه رصد سبک زندگی مردم می‌شوند. به عبارتی با تصویب این لایحه، همه اطلاعات کاربران ایرانی در سامانه‌ای زیر ذره‌بین می‌رود و کنترل می‌شود.

در همین رابطه مجلس ملاها روز سه‌شنبه ۲ آبان در بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم وزارت ارتباطات را مکلف کرد که با اطلاعات سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات «همکاری کامل» داشته باشد.

بر این اساس اعلام شده است که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف است با هماهنگی و همکاری وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و دیگر سازمان‌‌ها نسبت به ارائه «خدمات امن‌سازی و ارزیابی و رتبه‌بندی سالانه امنیت سایبری» دستگاه‌های اجرایی اقدام کند.

عمالدین باقی ۱۴۲ نماینده مجلس ملاها را عوام‌فریب خواند
عضو دفتر سیاسی حماس: مانع عادی سازی روابط اسراییل و عربستان شدیم

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!