ایران، کره شمالی نیست که مردم به تحمیل سیستم بسته حکومتی تن بدهند

0
89

روزنامه جمهوری اسلامی با اشاره به سرنوشت شوروی که با شعار اجرای عدالت تاسیس شد، هشدار داد، ایران کره شمالی نیست که مردم آن به تحمیل سیستم بسته حکومتی تن بدهند.

به گزارش جمهوری اسلامی، سرنوشت شوروی باید درس عبرتی برای نظام رژیم اسلامی حاکم بر ایران باشد که با شعار اجرای عدالت تاسیس شد ولی خیلی زودتر از شوروی شاهد ظهور طبقه جدیدی گردید که با این شعار در تضاد است. شوروی با حرف معروف لنین که دین را افیون توده‌ها می‌دانست، با ستیز علیه دین و بستن کلیساها، مساجد و کنیسه‌ها استقرار یافت و به یک حکمرانی قدرتمند تبدیل شد ولی نظام جمهوری اسلامی با شعار دین، عامل رهائی توده‌ها از ظلم و تبعیض و بی‌عدالتی است تاسیس شد و توجه ملت‌های آزادیخواه را جلب کرد. با اینکه این دو نظام حکمرانی از نظر بنیان فکری در تضاد کامل بودند، هر دو به یک سرنوشت که گرفتار «طبقه جدید» شدن باشد مبتلا شدند.

این در ادامه روزنامه با بیان اینکه «انحصار طلبی، مهم‌ترین محصول کارخانه‌ایست که «طبقه جدید» تاسیس کرده و با نادیده گرفتن قانون و اصول اولیه حقوق سیاسی – اجتماعی مصرح در قانون اساسی این روش را به شئون مختلف جامعه تعمیم می‌دهد» نوشت: ایران، کره شمالی نیست که مردم آن به تحمیل یک سیستم بسته حکومتی تن بدهند. مهم‌تر اینکه تعالیم اسلام به مردم ایران اجازه پذیرش چنین طبقه جدیدی را نمی‌دهد. بنای نظام جمهوری اسلامی و بنیانگذار آن نیز رسیدن به چنین وضعیتی نبود. این نوع حکمرانی قطعاً قابل دوام نیست و برای تداوم نظام جمهوری اسلامی باید دست «طبقه جدید» از حکمرانی کاملاً قطع شود.

نتانیاهو: اسرائیل به توافق بین آمریکا و رژیم اسلامی حاکم بر ایران متعهد نخواهد بود
افشاگری مادر زهرا جلیلیان، نابغه فیزیک، درباره مرگ مشکوک او در دانشکده فنی

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!