جواد ظریف: قرآن می فرماید اگر گروه پیمان شکن خواستند با تو صلح کنند با آنها صلح کن

0
126

مراسم اولین سالگرد درگذشت سید محمود دعایی عصر روز سه شنبه نهم خرداد ماه، با حضور افرادی از جمله سید حسن خمینی، سید محمد خاتمی، غلامعلی حداد عادل، و جواد ظریف در سالن همایش‌های مؤسسه اطلاعات برگزار شد.

محمد جواد ظریف در این مراسم گفت: قرآن قدرت بزرگ جامعه اسلامی را در مردم و عطوفت پیامبر را عاملی برای وحدت می‌داند. سوره انفال می‌فرماید اگر گروه پیمان شکن خواستند با تو صلح کنند با آنها صلح کن و آیه بعدی می فرماید «خدا برای تو کافی است».

وزیر سابق امور خارجه، دعایی را نماد سیاست خارجی رژیم اسلامی حاکم بر ایران دانست که می‌توانست تمام جمهور را نمایندگی کند، و گفت: آنچه به این نظام و مردم قدرت داده و باعث شده در برابر دشمن ایستادگی کند، «یکپارچگی» است. دعایی کسی را حذف نکرد و همه را خوب دید. این عاملی شد که دعایی برای سیاست خارجی ما الگو بود. این انقلابی بزرگ که در زمان شاه صدای انقلاب بود، همه را دور خودش جمع کرد. دعایی نمونه فردی بود که رحمت خدا بر او نازل شد. خداوند به پیامبر(ص) می‌فرماید اگر تو تندخو بودی دیگر مؤمنی باقی نمی‌ماند و مردم از اطراف تو پراکنده می‌شدند.

وی در ادامه افزود: مهمترین عامل بازدارندگی ایران در برابر مخالفین خارجی همین مردم هستند. همین توان مردمی است که می‌تواند در شرایط سخت در برابر فشار‌های خارجی مصون بدارد. من از دعایی این درس را آموختم که لازمه انقلابی بودن گریز از دیگران، دشمن انگاری و دور ریختن افراد نیست؛ بلکه جذب حداکثری است. آن وقت هیچ کس نمی‌تواند بر این ملت پیروز شود. دعایی نماد رواداری، جذب و پذیرش حداکثری بود و ما امروز برای پذیرش جهانی چیزی جز این نیاز نداریم.

حداقل ۲۵۰ معلم با دستور مستقیم رژیم از رتبه‌بندی حذف شده‌اند
ضرب و شتم خبرنگار توسط محافظان سیدحسن خمینی

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!