نامه سرگشاده خانواده اسدی لاری به اسماعیلیون: کناره‌گیری کنید!

0
132

پدر و مادر محمدحسین و زینب اسدی لاری، از مسافران هواپیمای اوکراینی، در نامه‌ای سرگشاده به حامد اسماعیلیون، ضمن طرح انتقادهایی صریح به‌ویژه پس از شرکت او در نشست روز گذشته‌ی اپوزیسیون در واشنگتن، نوشتند: لازمه تداوم اقدامات سیاسی شما اینست که از مجموعه‌ای که بنام خون‌های پاک عزیزانمان است، کناره گیری کنید.

به گزارش انصاف نیوز، محسن اسدی لاری و زهرا مجد در این نامه با اشاره به نامه‌ی آذرماه خود به اسماعیلیون در «هشدار به شما در استفاده ابزاری از انجمن خانواده‌های پرواز ۷۵۲»، تصریح کرده‌اند «با اطمینان می‌گویم این اقدامات سیاسی شما، دادخواهی حقیقی ما را با مشکلات جدیدی روبرو کرده است».

آنها با اشاره به شرکت اسماعیلیون در نشست واشنگتن، پرسیده‌اند: آیا الان با این اقدام شما، انجمن، حزب سیاسی نشده است؟

نویسندگان همچنین به هزینه‌ها و دریافت کمک‌های انجمن به نام مسافران آن هواپیما و فعالیت‌های سیاسی و فراخوان‌های این چند ماهه پرداخته و نوشته‌اند: همکاری گروه‌های مختلف آشکار و پنهان در فعالیت‌های سیاسی شما، چیزی جز «تجارت سیاسی» بنام خون پاک همه فرشتگان این پرواز نیست.

والدین اسدی لاری‌ها در این نامه که در ۲۲ بهمن ۲۷۰۱ ایرانی نوشته شده، با مرزبندی نسبت به رضا پهلوی و «گروهک‌های تروریستی» که احتمالا حزب کومله و سازمان مجاهدین منظور نویسندگان است، تاکید کرده‌اند: برای ما و برخی خانواده‌های داغدار که فشارهای شدید قبل از انقلاب مردم ایران را با همه وجود درک و نمونه‌های متعدد از جور و ستم آن دوران را در خانواده و نزدیکان لمس کرده‌ایم، کاملاً نمایان است که همخوانی و همکاری شما با باقیمانده‌های دوران ستمشاهی و یا همراهی با برخی گروهک‌های تروریست، آنهم درست در سالگرد پیروزی انقلاب، اشمئزاز فراوان اجتماعی ایجاد کرده است.

متن کامل نامه‌ی دکتر محسن اسدی لاری و دکتر زهرا مجد، پدر و مادر محمدحسین و زینب، در پی می‌آید:

جناب آقای اسماعیلیون

سخنگوی محترم انجمن خانواده‌های پرواز ۷۵۲

با سلام به شما همدرد گرامی؛

پیرو نامه هفتم آذرماه اینجانب، متضمن هشدار به شما در استفاده ابزاری از انجمن خانواده‌های پرواز ۷۵۲ که مآلاً ضربه اساسی به روند دادخواهی خون پاک و بناحق ریخته ۱۷۶ انسان مظلوم، کودکان معصوم، و جوانان نخبه است، و به یاد همه عزیزان و جانباختگان هواپیمای سرنگون شده با موشک‌های سپاه که به اعتقاد ما همدردان، و براساس شواهد متقن، این توطئه شوم با طراحی و سازماندهی اجرا شد، در دو هفته گذشته و در آستانه «گذار»تان به صحنه‌های جدید سیاسی، می‌خواستم مجدداً توجه شما را به نکاتی جلب کنم، اما تلاش شبانه روزی در جهات مختلف دادخواهی، فرصت و توانی برایم باقی نگذاشته بود تا همین مختصر را بنویسم تا آنکه حرکت دیروز شما در واشنگتن، ضرورت اجتناب ناپذیری ایجاد کرد تا چند نکته را در این روز تاریخی یادآور شوم:

۱. شما و همدردانی که به هر دلیلی، سختی جانکاه شکایت علیه طراحان و آمران و عاملان این جنایت بزرگ را به جان نخریدید، تا حدودی از روند دادخواهی عزیزانمان بویژه در ۱۲ جلسه اخیر که از اواخر آذرماه شروع و با سرعت غیرعادلانه‌ای ادامه دارد، اطلاع دارید. بعنوان پدر دو جوان نخبه و جهانی که در تمامی جلسات با منطقی روشن و استدلال متقن، سعی در کاوش حقیقت از لابلای تاریکی‌های ظلم و جفای این جنایت بزرگ دارم، با اطمینان می‌گویم این اقدامات سیاسی شما، دادخواهی حقیقی ما را با مشکلات جدیدی روبرو کرده است.

۲. در ماههای اخیر همزمان و همراه با اعتراضات بحق مردم کشورمان، شما نیز بدرستی ابراز همراهی با این جنبش عمومی نمودید اما استحضار دارید که این حرکت‌های سیاسی، مضرات بارز و روشنی را نیز برای علت اساسی ادامه زندگی ما، یعنی دادخواهی عزیزانمان، دارد. از یکسو، جنابعالی خواسته یا ناخواسته بعنوان سخنگو و یا به عبارت بهتر بعنوان رئیس انجمنی هستید که تعداد قابل ملاحظه‌ای از بازماندگان جنایت ضد بشری علیه ۱۷۶ انسان بیگناه و مظلوم در آن به علل مختلف عضویت دارند و صرفاً برای دادخواهی این مظلومان تاریخ، تشکیل شده است. فارغ از اینکه برخی همدردان، از جمله من و همسرم و نیز تعدادی از اولیای دم، به هر دلیلی در مجموعه انجمن خانواده‌ها نیستیم، اما در مسیر دادخواهی عزیزانمان، همه متأثر از حرکت‌های جمعی می‌باشیم. لذا وظیفه اصلی شما مادام که بعنوان بالاترین مقام در این نهاد دادخواهی می‌باشید، انجام اقداماتی است که در راستای هدف اصلی یعنی دادخواهی برای خون پاک و بناحق ریخته این انسان‌های بیگناه و تکرار ناشدنی باید باشد.

از سوی دیگر، تمام وقت و انرژی انجمن و بویژه رئیس آن باید در زمینه‌های مختلف دادخواهی باشد که متاسفانه بیشتر به حواشی پرداخته شده و بی اعتنا به حتی درصدی از کاوش‌های دقیق بین المللی و ملی در زمینه این جنایت بزرگ، راه به ناکجا می‌برید. تحرکات سیاسی شما، بویژه اقدام دیروزتان، با وجود نظرات مخالفی که وجود دارد، لطمه‌ای به دادخواهی است.

۳. اصولاً آیا در اساسنامه انجمن، اجازه داده شده تا اعضای هیات مدیره بتوانند بنام انجمن، فعالیت سیاسی نمایند؟ علیرغم پیشنهادهای مکرر برخی همدردان در سه سال گذشته، مبنی بر حمایت از سایر گروه‌های رنج دیده در این مملکت و مشخصاً جانباختگان خیزش آبان ۹۸، شما با این استدلال که چنین حمایت‌هایی موجب تبدیل انجمن به یک حزب سیاسی می‌شود، بدرستی در مقاطعی با این پیشنهادها مخالفت کردید. آیا الان با این اقدام شما، انجمن، حزب سیاسی نشده است؟

۴. شما بنام انجمن خانواده‌ها فراخوان داده‌اید. اصولاً برگزاری تجمعات آنهم با چنین وسعتی نیازمند صرف بودجه‌ای قابل ملاحظه، بسیار فراتر از امکانات مالی انجمن است. شما از صاحبان اصلی انجمن که همانا بازماندگان درمانده و زندگی ویران شده می‌باشد اجازه صرف هزینه را برای مقاصد سیاسی خودتان گرفته‌اید؟ همکاری گروه‌های مختلف آشکار و پنهان در فعالیت‌های سیاسی شما، چیزی جز «تجارت سیاسی» بنام خون پاک همه فرشتگان این پرواز نیست.

۵. بارها نسبت به نفرت پراکنی که برخی از افراد به نام انجمن خانواده‌های پرواز بویژه در فضای مجازی و یا حتی در جلوگیری از مراسم به یاد عزیزانمان داشته‌اند، هشدار داده‌ایم اما افرادی که حتی نسبت مشخصی با جانباختگان مظلوم ما ندارند، بدور از شئونات اجتماعی و بی توجه به داغداری ما خانواده‌های دردمند، مشابه رفتار اقتدارگرایانه جاری، ادب را در بند کرده و به هر طریقی سعی در سرکوب مخالف دارند.

۶. برای ما و برخی خانواده‌های داغدار که فشارهای شدید قبل از انقلاب مردم ایران را با همه وجود درک و نمونه‌های متعدد از جور و ستم آن دوران را در خانواده و نزدیکان لمس کرده‌ایم، کاملاً نمایان است که همخوانی و همکاری شما با باقیمانده‌های دوران ستمشاهی و یا همراهی با برخی گروهک‌های تروریست، آنهم درست در سالگرد پیروزی انقلاب، اشمئزاز فراوان اجتماعی ایجاد کرده است. گرچه اعتقاد داریم هرکس چه از طبقه حاکم تا سایر عوامل ظلم که میراث آزادیخواهی و ظلم ستیزی انقلاب مردم را از بین برده‌اند، به حکم اراده الهی و به تجربه تاریخ، حتماً به سزای ظلم و جنایتشان خواهند رسید.

جناب دکتر اسماعیلیون

انجمن از یکطرف بر پایه تمامی خون‌های پاک و بناحق ریخته شده عزیزانمان و از طرف دیگر بخاطر اشک‌ها و زندگی‌های ویران شده تک تک بازماندگان این جنایت صاحب هویت شده و اگر این جنایت رخ نمی‌داد، هرگز دلیلی برای تشکیل نهادی بنام انجمن خانواده‌های پرواز وجود نمی‌داشت. بنابراین تمام ما بازماندگان جگر سوخته حق داریم تا در سرنوشت آنچه که بنام عزیزانمان بوجود آمده دخالت و اظهار نظر نماییم. همه ما – چه همدردانی که در انجمن خانواده‌ها هستند و چه همدردانی که به هر دلیلی از جمله اقدامات یکجانبه و خلاف موازین و شئون دادخواهی جمعی ما، در آن مجموعه نیستند، دارای حقوقی یکسان و برابر هستیم.

اقدامات شما در همخوانی با کسانی که درد عمیق مردم ایران را نچشیده و لمس نمی‌کنند، نیز تبعات گزافی برای خانواده‌های داغدار پرواز دارد. لازمه تداوم اقدامات سیاسی شما اینست که از مجموعه‌ای که بنام خون‌های پاک عزیزانمان است، کناره گیری کنید، اگرچه من و همسرم بیش از دوسال است که بعلت تعارضات و جو حاکم بر مرکزیت انجمن، از آن مجموعه کناره گرفتیم و تمام دشواری‌های طی مسیر دادخواهی را در سطح ملی و بین المللی، علیرغم تمامی مخاطرات و تهدیدها، به جان خریده‌ایم و در این راه تا آخرین نفس، به یاری خداوند منتقم جبار، استوار ایستاده‌ایم.

دکتر محسن اسدی لاری، دکتر زهرا مجد، پدر و مادر همیشه داغدار دکتر محمدحسین و زینب

تهران-شنبه ۲۲ بهمن یکهزار و چهارصد و یک

واشنگتن پست؛ علیرغم سرکوب شدید، انقلاب در ایران ادامه دارد
مدارس، جنگل‌ها و مزارع در صدر فهرست فروش اموال دولتی

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!