حسین مرعشی: کشور در حال آتش گرفتن است

0
78

حسین مرعشی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به این که کشور و مردم ایران در شرایط سخت و بحرانی قرار دارند تندروها را “خطر” موجود در ایران خواند و گفت، آن‌ها باید به اندازه سهمشان در نفوذ جامعه در قدرت هم نفوذ داشته باشند.

مرعشی در گفت‌وگو با خبرآنلاین افزود، کشور باید به‌گونه‌ای اداره شود که “خردمندان نیز در همه عرصه‌های دولتی و حاکمیتی حضور داشته باشند.”

مرعشی با بیان این که “کشور در حال آتش گرفتن است” ادامه داد: «‌گروه‌هایی که اعتقاد به اصلاح روش‌ها و منش‌های حکومت با همین قانون اساسی دارند، یا کسانی که گام بالاتری را هدف قرار داده‌اند، از جمله انجام اصلاحاتی در قانون اساسی با هدف حفظ جمهوری اسلامی مد نظرشان است، یا عده‌ای که از نظام جمهوری اسلامی عبور کرده‌اند. ولی همه این‌ها اجزای یک ملت هستند و باید مورد احترام باشند.»

او می‌گوید، به جای تصمیمات فردی یا تصمیماتی در گروه‌های کوچک که “اقلیتی از مردم را نمایندگی‌ می‌کنند به یک سند جمعی ملی” باید رجوع شود.

مرعشی “تورم نقطه به نقطه ۵۲ درصد، تشدید کسری بودجه و تشدید ناترازی ترازنامه بانک‌ها” را “خبرهای بدی” دانست که کار را به جایی رسانده که دولت “برای جبران کسری بودجه بر روی فروش چند زمین و چند باشگاه متمرکز شده است.”

مرعشی با اشاره به تندروها گفت: «‌آن‌ها باید به اندازه نفوذی که در جامعه دارند، به همان اندازه صدا داشته باشند. یک اقلیتی که دارای شعارهای تند با روش رادیکال است، و ایرانی را می پسندد که در درگیری با دنیا، در تحریم و مردمش در فقر باشند، حق ندارند به جای اکثریت مردم حرف بزند.»

محمد خاتمی ضمن رد براندازی، خواستار بازگشت به قانون اساسی رژیم اسلامی شد
مرگ مشکوک مریم آروین، وکیل دادگستری، دو ماه پس از آزادی از زندان

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!