معاون ابراهیم رئیسی: اسلامی بودن نظام قابل همه پرسی نیست

2
99

در حالی که انقلابیون در ایران در دو ماه و نیم اخیر تاکید دارند که با کلیت رژیم جمهوری اسلامی مخالف هستند و خواستار سرنگونی آن هستند، معاون ابراهیم ریٔیسی می‌گوید: «کسی نمی‌تواند بیاید بگوید جمهوری نمی‌خواهیم، سلطنتی می‌خواهیم».

محمد دهقان، معاون ریٔیسی در امور حقوقی، روز دوشنبه هفتم آذر به خبرگزاری ایلنا گفت: «اسلامی بودن نظام، ولایت فقیه، حجاب و سایر مسایٔل اساسی دیگر در نظام جمهوری اسلامی قابل همه‌پرسی نیست».

او افزود: «کسی نمی‌تواند بیاید بگوید جمهوری نمی‌خواهیم، سلطنتی می‌خواهیم. این قابل رفراندوم نیست. راه این کار بسته شده است».

معاون ریٔیسی اظهار داشت: «ممکن است کسی دلش بخواهد نظام اسلامی نباشد، خُب دلش بخواهد، اما قانون اساسی چنین اختیاری نداده است».

به گفته دهقان، «رفراندوم مثل قانون‌گذاری عادی نیست و قانون اساسی با این مسیٔله به طرز سخت‌گیرانه برخورد کرده است».

تظاهرات بی سابقه در چین علیه حکومت کمونیستی
بیانیه عربستان سعودی و چین علیه رژیم اسلامی حاکم بر ایران

2 نظرات

 1. یکی نیست به این بی شرم بگه از کدوم اسلام حرف میزنی؟!! واقعاً خیلی شرم آوره که با اینهمه ظلم، قتل و جنایت، تجاوز و فساد، دروغ و ریا، دزدی و چپاول و تبعیض،… هنوزم معتقدند که حکومتشان اسلامیست!
  اسلامی که این شیاطین ازش حرف میزنند حتی از کفر هم حرام تر و نجس تر هست.
  این منافقین بی دین اگر منافعشان به خطر بیافتد به حکم «شورای مصلحت نظام» حتی دستور به قتل امام زمان هم میدهند.

  به جرأت میتوان گفت «کوچکترین» ایراد اسلامِ دروغین این شیاطینِ مجسم، در سیستم بانکداریِ به اصطلاح اسلامی شان هست. در قرآن کریم آیات متعددی در مورد نهی رِبا (نزول) داریم و حتی از ربا به تعبیر جنگ با خدا و رسولش یاد شده [۱۳۰ آل عمران و ۲۷۴تا۲۸۰ بقره] که نشان دهنده قُبح شدید این گناه کبیره هست. حال آنکه در جمهوری شیطانی ایران بانکها عملاً به ترویج ربا مشغولند و جالب اینجاست که علیرغم اعتراض چندین مرجع تقلید و دهها نفر از آخوندهای خودشان در مورد نحوه عملکرد بانک‌ها، رهبر این کشور صرفاً نقش یک مترسک را ایفا کرده و همچنان ربا با کلاه شرعی و تحت عنوان «بهره بانکی» در جریان هست.

  این شیاطینِ حرام لقمه خودشان غیر از حقوق های نجومی، از انواع و اقسام رانت و اختلاسِ چند هزار میلیاردی بهره میبرند و در حالیکه شکم ملت گشنه هست، به فکر چند تار موی بیرون مانده از زیر روسریِ زنان و دختران هستند! این در حالیست که آیه صریح قرآن گفته: [لَا إِکْرَاهَ فِی الدِّینِ قَد تَّبَیَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَیِّ]
  یعنی “در دین ﻫﻴﭻ ﺍﻛﺮﺍﻩ ﻭ ﺍﺟﺒﺎﺭی ﻧﻴﺴﺖ ﻣﺴﻠﻤﺎً ﺭﺍﻩ ﻫﺪﺍﻳﺖ ﺍﺯ ﮔﻤﺮﺍهی ﺭﻭﺷﻦ ﻭ ﺁﺷﻜﺎﺭ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ”

  با اینهمه ثروت کشور، ملت باید از داخل سطل آشغال غذا پیدا کنند، در کنار خیابان شب به صبح برسانند و یا بدلیل مخارج بالای درمان، از بیماری جان بدهند. حداقل صدها هزار نفر در همین کشور هستند که یک وعده غذای گرمشان در روز نهایتاً سیب زمینی پخته هست که البته بسیاری حتی همینم ندارند و از یخچال خانه فقط برای نگهداری آب سرد استفاده می کنند!

  لعنت خدا و همه مخلوقاتش بر شما فاسقان باد که با تناقض و دروغ در گفتار و کردارتان باعث شدید بسیاری از مردم ایران شدیداً دین گریز شوند.
  اما یقین بدانید که بزودی بابت تمامی حقوقی که غصب کردید، خون‌هایی که به ناحق ریختید و ظلم های فراوانی که بر این ملت مظلوم روا داشتید، در همین دنیا و سپس در دادگاه عدل الهی سخت مجازات خواهید شد و آنروز هیچ ثروتی به دادتان نخواهد رسید.

  [وَسَیَعْلَمُ الَّذِینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنقَلَبٍ یَنقَلِبُونَ]

 2. با عرض سلام و احترام خدمت شما دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی در ایران دانشگاهی است که ماموران وزارت اطلاعات ایران و اطلاعات سپاه در انجا دوره های جاسوسی اعدام و شکنجه و بازجویی از زندانیان سیاسی را می گذرانند و سپس استخدام می شوند این دانشگاه تروریست پرورش می دهد و باید حتما توسط امریکا در لیست تحریم ها باشد مردم و جوانان ایران که شعار امسال سال خونه سید علی سرنگونه را فریاد می زنند پیامی مستقیم صریح و شفاف به دولتمردان امریکا و اسرائیل است مردم ایران از ارتش این دو کشور می خواهند که با حمله نظامی به ایران حکومت فاسد جمهوری اسلامی را سرنگون کنند دیدن چهره شیطانی خامنه ای در تلویزیون ایران برای مردم زجرآور شده است انها رهبر الدنگ و پیر نمی خواهند رئیس جمهور احمق ۶ کلاسه نمی خواهند مردم و جوانان و دانشجویان می خواهند تا قبل از فرا رسیدن سال ۱۴۰۲این رژیم برای همیشه ساقط و نابود شود و رژیمی جدید جایگزین حکومت فاسد آخوندها شود ما برای براندازی این حکومت تا قبل از سال جدید وقت زیادی نداریم و باید هر چه سریعتر این حکومت سرنگون شود

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!