کریمی قدوسی: برای انتقام از آمریکا نیاز به اعزام نیرو نداریم، کافی‌ است به افرادی در نیویورک پول بدهید

0
192

جواد کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس رژیم درخصوص ترور سلمان رشدی و تلاش برای ترور بولتون و پمپئو، گفت: اتفاقی که در نیویورک رخ داد، اجرای حکم ارتداد سلمان رشدی به دست یک جوان تولد یافته در آمریکا و بدون هیچ ارتباط حزبی و سازمانی بود. به بیان سازمان سیا این فرد هیچگونه پشتیبانی نداشت و فرد غیرحرفه‌ای بوده است. چون آن ذهنیت را از سلمان رشدی داشته و آن حکم حضرت امام را دیده به عنوان یک فرد مومن برای آرمان‌های پیامبران و انبیاءالهی تلاش می‌کند که این حکم اجرا شود.

وی ادامه داد: این سند خوبی است برای رد ادعای کاخ سفید که می‌گوید ایران یک پاسدار را از ایران به آمریکا فرستاده تا مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور پیشین آمریکا جان بولتون را ترور کند. این اتفاق این ادعا را رد می‌کند.

کریمی قدوسی در ادامه بیان کرد: اگر در سیاهه جمهوری اسلامی افرادی تحریم شده باشند مانند پمپئو و ترامپ و امثال این‌ها به خاطر آن جنایتی است که رسماً انجام دادند و مسئولیت آن را پذیرفتند؛ برای ترور شهید سلیمانی و مهندس ابومهدی. با این فرض جمهوری اسلامی نیازی به اعزام یک پاسدار به قلب دشمن ندارد، چون در همان کشور افراد باغیرتی پیدا می‌شوند که از مواضع ما مطلع هستند و آتش به اختیارند و هرکجا که این فرصت نصیب‌شان شود، انتقام را از امثال ترامپ و پمپئو و این‌ها خواهند گرفت.

وی افزود: لذا از نگاه سرویس‌های اطلاعاتی دنیا و کارشناسان این حوزه، این موضع کاخ سفید بسیار مسخره و ناشیانه بود چون همه می‌شناسند یک سرویس و یک دستگاه امنیتی اگر بخواهد اقدامی انجام دهد تا زمانی که کسانی هستند که با نام دیگر، زبان دیگر، ملیت دیگر می‌توانند آن کار را انجام دهند هیچوقت نفرات اصلی خودش را به میدان نمی‌فرستد.

نماینده مشهد ادامه داد: نکته دیگر این است که اگر از این افراد هم بگذریم و به فرض اینکه ایران بخواهد انتقام بگیرد، به همان افراد میدان‌دار کوچه محلات منهتن نیویورک هم از راه دور یک سفارشی کند و یک پولی به آن‌ها بدهد آن‌ها می‌توانند آن کار را انجام دهند تا اینکه یک پاسدار را از ایران به نیویورک بفرستند که احتمال خطرش خیلی زیاد است. بنابراین این ادعا اصلا قواره فنی خودش را ندارد، صرفا یک ادعایی‌ست با کاربرد‌های مختلفی که آن‌ها تحلیل می‌کنند.

وایس: ضارب سلمان رشدی با سپاه پاسداران در ارتباط مستقیم بود
نیم قرن اشتباه؛ جمعیت زیر خط فقر در بهمن ۵۷، بیست درصد بود، الان ۶۰ درصد است

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید