برادرزاده و داماد هاشمی شاهرودی در پرونده بانک سرمایه به ۱۰ سال زندان محکوم شد

0
210

قوه قضائیه رژیم حاکم بر ایران اعلام کرده است که در ادامه رسیدگی قضایی به پرونده متهمان بانک سرمایه، احمد هاشمی شاهرودی، برادرزاده و داماد محمود هاشمی شاهرودی رئیس اسبق قوه قضائیه و رئیس پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام، به ۱۰ سال زندان و رد مال محکوم شده است.

ذبیح‌الله خدائیان، سخنگوی قوه قضائیه، در یک نشست خبری در تهران گفته است که به جز محکومیت آقای هاشمی شاهرودی، محمد امامی به جرم “اخلال کلان در نظام اقتصادی” به ۲۰ سال حبس و رد مال، انفصال از خدمات دولتی، و شهاب‌الدین قندالی به جرم “معاونت در اخلال در نظام اقتصادی” به ۱۲ سال و ۶ ماه حبس محکوم شدند.

پیش از این محمود صادقی، نماینده دوره دهم مجلس رژیم، اسنادی را منتشر کرده بود که بر اساس آن شرکت های محمد امامی و احمد هاشمی شاهرودی در سال ۹۱ و ۹۲ مجموعا ۲۳۷ میلیارد تومان از بانک سرمایه وام گرفته بودند.

محمد امامی، سرمایه گذار سریال نمایش خانگی پرطرفدار “شهرزاد” است. محمد امامی متهم بوده از بانک سرمایه میلیاردها تومان وام گرفته اما در فروش اموال خود به بانک “چندین برابر گران نمایی” کرده یعنی بیشتر از ارزش واقعی آن را به بانک فروخته است.

شهاب‌الدین قندالی هم مدیرعامل وقت صندوق بازنشستگی فرهنگیان بوده است. در زمان دستگیری وی اعلام شده بود که در دوره مدیریت وی مبلغ هشت هزارمیلیاردتومان از این صندوق اختلاس شده است.

شماری از متهمان و محکومان پرونده بانک سرمایه، از اقوام و فرزندان مقام های ارشد رژیم اسلامی حاکم بر ایران در دوره های مختلف هستند.

فرزند سرلشکر عطاالله صالحی فرمانده پیشین ارتش ایران، شبنم نعمت زاده دختر وزیر پیشین صنایع، هادی رضوی داماد محمد شریعتمداری وزیر پیشین کار، پرویز کاظمی از وزرای دولت محمود احمدی‌نژاد، محمدعلی هادی مترجم عربی خمینی و معاون وزارت خارجه رژیم در زمان وزارت کمال خرازی از جمله آنها هستند.

مقام های قضایی رژیم می گویند که علیرضا حیدری مدیرعامل وقت این بانک که از کشور گریخته بود در سال ۹۹ از اسپانیا به ایران مسترد شد.

ایالات متحده به اعلام شکست مذاکرات با رژیم اسلامی حاکم بر ایران نزدیک شده است
بسیجیان دانشجو از خامنه‌ای خواستند تا عنوان انقلابی را از مجلس پس بگیرد

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!