تایید «حمله» به مرکز تحقیقات خودکفایی سپاه پاسداران در کرج توسط «صبح‌صادق»

0
77

نشریه صبح‌صادق متعلق به معاونت سیاسی نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه پاسداران، در بخشی از یک یادداشت، آتش‌سوزی در مرکز تحقیقات جهاد خودکفایی سپاه را «حمله» عنوان کرده است.

این نشریه در جدیدترین شماره خود، در بخشی از یادداشتی تحت عنوان «آخرین امید دشمن» به حملات سایبری اخیر اشاره کرده و به اعتقاد این نشریه، آنها را در راستای سیاست «مرگ با هزار ضربه چاقو» متعلق به نفتالی بنت نخست‌وزیر اسراییل دانسته است.

در بخشی از این یادداشت آمده: «حمله به تأسیسات هسته‌ای نطنز، حمله به تأسیسات هسته‌ای در کرج، حمله به مرکز تحقیقات جهاد خودکفایی سپاه در کرج، حمله پهپادی ناموفق به مرکز تولید واکسن برکت و… همگی در راستای راهبرد «مرگ با هزار ضربه چاقو» قابل ارزیابی است».

نکته قابل توجه در این بخش از یادداشت استفاده از واژه «حمله» است؛ چون تا پیش از این همواره از واژگانی چون «انفجار» و «خرابکاری» استفاده می‌شد. این یادداشت اطلاعات بیشتری از چگونگی این «حمله»ها منتشر نکرده است.

چهارم مهر ماه سپاه پاسداران در بیانیه‌ای اعلام کرد که یکی از «انبارهای مرکز تحقیقات جهاد خودکفایی سپاه در غرب تهران» دچار آتش‌سوزی شده است و در نتیجه این حادثه ۳ تن از نیروهای سپاه دچار مجروحیت شده‌اند. طبق این اعلامیه «با تلاش‌ آتش‌نشانان این مرکز، آتش مهار و مجروحان حادثه نیز به بیمارستان منتقل شده‌اند». فردای آن روز سپاه در اطلاعیه‌ای دیگر از «شهادت» دو تن از کارکنان مجروح این نهاد، به نام‌های «مرتضی کریمی» و «حسین عابدی» بر اثر «شدت جراحات وارده» خبر داد. در هر دو اطلاعیه سپاه پاسداران اشاره‌ای به چگونگی حادثه و محل دقیق آن نشده بود. اما برخی منابع غربی با استناد به عکس‌های ماهواره‌ای مدعی «انفجار» در این مرکز بودند.

فخرآور: سناریوی جدید رژیم برای دستگیری زم؛ دروغی برای تخریب و تنبیه فرانسه در برجام
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اسرائیل: در حال تسریع برنامه‌های عملیاتی برای مقابله با رژیم اسلامی حاکم بر ایران هستیم

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!