حمله سایبری، سامانه هوشمند سوخت در سراسر ایران را غیرفعال کرد

0
88

در چهارم آبان ماه ۲۷۰۰، ساعت ۱۱ صبح، مرکز افتا گزارشی درخصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت ایران اعلام کرده و به تبع آن تمامی جایگاه‌ها در ارایه خدمات سوخت‌رسانی از مدار خارج شدند.

ایسنا تصویری از هک شدن جایگاه‌های بنزین منتشر کرده بود که بعد از مدت کوتاهی از وبسایت و حساب توییتر خود حذف و انتشار آن را تکذیب کرد. در توضیح خبر ایسنا آمده بود: «مراجعه‌کنندگان به جایگاه‌ها با پیام «حمله سایبری ۶۴۴۱۱» مواجه شدند. ۶۴۴۱۱ شماره تماس با دفتر علی خامنه‌ای است

سخن گوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران خبر داده: «جلسه‌ای فوری درباره این موضوع در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در حال برگزاری است و درباره آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.»

پاسدار تروریست احمد وحیدی، وزیر کشور رژیم در خصوص غیرفعال شدن پمپ بنزین ها گفته: «هیچ برنامه ای برای گرانی بنزین وجود ندارد و اختلال در ارائه خدمات در برخی از پمپ‌های بنزین ناشی از یک اشکال فنی و سامانه ای است که به زودی رفع می شود.»

خبرگزاری فارس از اوضاع امروز پمپ‌ بنزین‌های ایران گزارش داده:‌«از ساعاتی قبل اختلال در سیستم پمپ‌بنزین‌ها موجب سرگردانی مردم شد. این موضوع همزمان با تدارک گسترده رسانه‌های ضدانقلاب درمورد حوادث آبان ۹۸ احتمال حمله سایبری را تقویت می‌کند؛ اگرچه هنوز مسوولان در این باره اظهارنظری نکرده‌اند. این خبرگزاری نوشته: در آبان ۹۸ نیز به‌دنبال سوءتدبیر دولت در افزایش ناگهانی قیمت بنزین، همین رسانه‌ها با دامن زدن به اعتراضات مردم خیلی زود اعتراضات را به خشونت مسلحانه کشاندند که منجر به کشته‌شدن حدود ۲۰۰ نفر شد.»

▫️فارس مدعی شده: «در آن زمان هجوم افراد مسلح به مراکز حساس نظامی و مراکز انبار سوخت و کالای استراتژیک، همزمان با حمایت رسانه‌ای جریان ضدانقلاب نشان داد که از مدت‌ها قبل برای به آشوب کشیدن و کشته‌سازی در کشور برنامه‌ریزی شده و صرفا منتظر بهانه‌ای برای عملیاتی کردن برنامه خود بوده‌اند. شباهت‌های هماهنگی رسانه‌ای و عملیات میدانی جریان ضدانقلاب در این ماجرا نیز شائبه حمله سایبری به پمپ‌بنزین‌ها را تقویت می‌کند.»

حمله به تنف، با حمایت سپاه پاسداران صورت گرفته است
حمله سایبری به رژیم، در میانه نشست خبری پدافندغیرعامل رخ داد

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!