مرکز آمار: نرخ تورم امرداد ۲۷۰۱ ایرانی به ۴۱/۵ درصد رسید

0
47

نرخ تورم سالانه امردادماه ۲۷۰۱ ایرانی برای خانوار‌های کشور به ۴۱.۵ درصد رسیده که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل، ۱.۰ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به گروه «ادویه و چاشنی» (سس مایونز و سس گوجه فرنگی) و گروه «نان و غلات» (کیک و بیسکویت) می‌باشد.

به گزارش مرکز آمار ایران، نرخ تورم نقطه‌ای در امرداد ماه ۲۷۰۱ ایرانی به عدد ۵۲.۲ درصد رسیده است؛ یعنی خانوارهای کشور به طور میانگین ۵٢.٢ درصد بیشتر از امرداد ۲۷۰۰ ایرانی برای خرید یک «مجموعه کالاها و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.

منظور از نرخ تورم نقطه‌ای، درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه مشابه سال قبل است. نرخ تورم نقطه‌ای امرداد ماه ۲۷۰۱ ایرانی در مقایسه با ماه قبل ۱.۸ واحد درصد کاهش یافته است. نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» با کاهش ۵.۶ واحد درصدی به ٨٠.۴ درصد رسیده و گروه «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» بدون تغییر ٣۶.٩ درصد بوده است.

این در حالی است که نرخ تورم نقطه‌ای برای خانوارهای شهری ۵۱.۱ درصد است که نسبت به ماه قبل ١.٧ واحد درصد کاهش داشته است. هم‌چنین این نرخ برای خانوارهای روستایی ۵٨.۴ درصد بوده که نسبت به ماه قبل ٢.٣ واحد درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس فتا فراجا؛ ۲۶۰ صفحه خرید و فروش سلاح را مسدود کردیم
رئیس پلیس راهور: سال گذشته ۶هزار و پانصد میلیارد تومان جرایم رانندگی به خزانه دولت واریز کردیم

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!