مرکز آمار: نرخ تورم اقلام خوراکی به بالاتر از ۹۰ درصد رسید

0
58

مرکز آمار ایران در تازه‌ترین گزارش ماهانه خود از تورم ۹۰.۲ درصدی اقلام خوراکی در تیر ماه امسال نسبت به تیر ماه پارسال خبر داده است.

رژیم حاکم بر ایران اردیبهشت امسال نرخ برخی از اقلام خوراکی مانند آرد، روغن، مرغ و تخم مرغ، همچنین شیر و پنیر را به صورت چشمگیری افزایش داد و اعلام کرد اختصاص نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات این کالاها نتوانسته راهگشای حفظ قیمت آنها شود.

با این حال، گزارش جدید مرکز آمار نشان می‌دهد راهکار جدید دولت نیز نتوانسته جلو رشد قیمت محصولات خوراکی را بگیرد، به طوری که در تیر ماه امسال، دوباره محصولات خوراکی نسبت به خرداد ماه بنا بر روایت مرکز آمار نزدیک ۶ درصد رشد کرده است. هر چند گزارش‌های میدانی رسانه‌های داخل ایران نشان می‌دهد رشد قیمت اقلام خوراکی باید بالاتر از آن ارقامی باشد که مرکز آمار اعلام می‌کند.

مرکز آمار در گزارش جدید خود که روز شنبه اول مرداد ماه در سایت آن منتشر شده می‌افزاید در مجموع تورم تیر ماه امسال نسبت به ماه مشابه پارسال حدود ۵۴ درصد بوده و قیمت اقلام خوراکی اصلی و آشامیدنی بین ۵۰ تا ۲۹۳ درصد رشد داشته؛ اما در کل، متوسط رشد قیمت اقلام خوراکی و آشامیدنی ۸۷ درصد بوده است.

این گزارش همچنین مدعی است قیمت مسکن و نرخ اجاره مسکن در تیر ماه امسال نسبت به ماه مشابه پارسال کمتر از ۳۲ درصد رشد داشته است؛ در حالی که عبدالله اوتادی، عضو اتحادیه مشاوران املاک خردادماه امسال اعلام کرد تنها در سه سال گذشته، اجاره‌بها ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

دو شبکه صدا و سیمای رژیم به دلیل نبود مخاطب تعطیل شد
مدیرعامل بهشت زهرا: در شان آرامستان مومنان نیست که تصویر خانم‌های مومن بدون حجاب روی سنگ قبر باشد

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!