بیانیه هفت کشور صنعتی جهان علیه رژیم اسلامی حاکم بر ایران، کره شمالی و روسیه

0
275

وزیران دارایی و رؤسای بانک‌های مرکزی هفت کشور صنعتی جهان در گروه موسوم به «جی ۷» روز شنبه، ۲۳ اردیبهشت، با ابراز نگرانی از «مخاطرات» ناشی از عملکرد رژیم اسلامی حاکم بر ایران و کره شمالی، به دیگر کشورها هشدار دادند که هرگونه معامله مالی با رژیم ایران آن‌ها را نیز به مخاطره می‌اندازد. این گروه تأکید کرد که «عمیقا» از خطرات تأمین مالی غیرقانونی رژیم اسلامی حاکم بر ایران نگران است.

وزیران دارایی آمریکا، بریتانیا، آلمان، فرانسه، کانادا، ایتالیا و ژاپن بیانیه خود را در پایان نشست یک روزه در شهر نیگاتا در ژاپن منتشر کردند. دیدار این مقامات ارشد مالی و بانکی قدرت‌های صنعتی در آستانه نشست سران این گروه برگزار شد، که قرار است در روزهای آتی به مدت سه روز در هیروشیمای ژاپن گردهم آیند.

همچنین در این بیانیه، به تصمیم گروه اقدام مالی (اف‌ای‌تی‌اف/FATF) مبنی بر تعلیق عضویت روسیه به دلیل آنچه «لفاظی هسته‌ای غیرمسئولانه مسکو» خوانده شده، اشاره و بر «حمایت کامل» از این تصمیم تاکید شده است.

در این بیانیه آمده؛ گروه ویژه اقدام مالی در حوزه پولشویی، نقش مهمی در صیانت از یکپارچگی نظام مالی بین‌المللی ایفا می‌کند. ما درباره تهدیدات ناشی از فعالیت‌های غیرقانونی کره شمالی در ساخت سلاح‌های کشتار جمعی و همچنین تأمین مالی تعدادی از پرتاب‌های اخیر موشک‌ بالستیک بین‌قاره‌ای کره شمالی، نگرانی عمیق خود را ابراز می‌داریم.

ایران جزء بدترین کشورها از لحاظ تورم غذایی
حمله پارتیزان ها به پایگاه فراجا تنکابن با نارنجک دستی

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!