رزمایش هوایی اسرائیل و آمریکا؛ حمله به تاسیسات اتمی ایران تمرین می‌شود

0
75

جنگنده‌ها و سوخت‌رسان‌های اسرائیلی روز یکشنبه رزمایش هوایی مشترک دو هفته‌ای را با نیروی هوایی ایالات متحده در یک پایگاه هوایی در نوادا آغاز کردند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «تایمز اسرائیل» در این رزمایش که گفته می‌شود متمرکز بر ایران است، تمرین‌هایی از جمله پروازهای دوربرد و شبیه‌سازی حملات به تاسیسات اتمی ایران انجام می‌شود.

هفت فروند جنگنده اف-۳۵آی و دو سوخت‌رسان بوئینگ ۷۰۷ نیروی هوایی اسرائیل برای شرکت در این رزمایش موسوم به «پرچم قرمز ٢-٢٣» از روز چهارشنبه وارد پایگاه نیروی هوایی «نلیس» در نوادا شده‌اند.

وزارت دفاع اسرائیل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد تمرین‌های نظامی شامل «حمله راهبردی در عمق» است که به نظر می‌رسد اشاره‌ای به حمله بالقوه به تاسیسات هسته‌ای ایران باشد.

طبق بیانیه، تمرین‌های هوایی همچنین رسیدن به برتری هوایی در منطقه، حملات هوایی مشترک، دفاع هوایی، انهدام جنگنده‌های دشمن، پروازهای در ارتفاع پایین، و حمله به مناطق ناآشنا و مجهز به پدافندهای ضدهوایی فراوان را در بر می‌گیرد.

طی این رزمایش مشترک، سوخت‌رسان‌های اسرائیلی اقدام به رساندن سوخت به جنگنده‌های آمریکایی می‌کنند و جنگنده‌های اسرائیلی نیز از سوخت‌رسان آمریکایی بوئینگ کی‌سی-۴۶ سوخت دریافت می‌کنند.

با توجه به فاصله هزار و ۲۰۰ مایلی اسرائیل و ایران، بوئینگ کی‌سی-۴۶ برای حمله احتمالی اسرائیل به ایران بسیار ضروری است و این کشور چهار فروند از این هواپیماهای سوخت‌رسان را سفارش داده است.

فرمانده فراجای تهران: در چهارشنبه سوری از ظرفیت مساجد، پایگاه‌های بسیج و لباس شخصی ها استفاده خواهد شد
نماینده مجلس رژیم: تورم واقعی سه رقمی است

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!