وال‌استریت ژورنال: اختلاف نظر اروپا و دولت بایدن درباره تحولات هسته ای رژیم حاکم بر ایران

0
188

روزنامه «وال‌استریت ژورنال»، در گزارشی از دو دستگی و اختلاف‌نظر بین دولت‌های اروپایی و ایالات متحده آمریکا درباره نوع واکنش به غنی‌سازی سطح بالای اورانیوم در ایران خبر داد.

بر اساس گزارش روز پنج‌شنبه ۱۱ اسفند، روزنامه وال استریت ژورنال، دیپلمات‌های اروپایی اقدامات ایران را عامل مرگ توافق ۲۰۱۵ می‌دانند.

«وال استریت ژورنال» همچنین نوشته است که کشورهای اروپایی خواهان آن هستند که رژیم اسلامی حاکم بر ایران در نشست آتی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی رسما محکوم شود و بر این باورند که دولت آمریکا به ریاست بایدن در خلاء تصمیم‌گیری قرار گرفته و نه خواهان پایان دادن به توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ «برجام» و نه احیای آن است.

این روزنامه آمریکایی همچنین از تلاش آمریکا برای دسترسی به گزارش شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از محکوم کردن اقدام ایران در غنی‌سازی نزدیک به مرز ۹۰ درصدی، خبر داده است.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که در روزهای گذشته با انتشار برخی جزئیات گزارش محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ذرات اورانیوم غنی‌سازی شده ۸۴ درصدی در سایت هسته‌ای «فردو»، پنتاگون نیز هشدار داد که رژیم اسلامی حاکم بر ایران فقط ۱۲ روز با تکمیل سوخت لازم برای ساخت بمب اتمی فاصله دارد.

با این وجود، بنا به گزارش وال استریت ژورنال، در حالی که بریتانیا، فرانسه و آلمان از یک مجازات عمومی برای رژیم تهران حمایت می‌کنند، دولت بایدن کماکان تمایلی به انجام این کار نداشته و به‌دنبال گفتگو با رژیم اسلامی حاکم بر ایران است.
گزارش‌ها حاکی از این است که دیپلمات‌های اروپایی به‌دلیل این نقض فاحش تعهدات برجامی از سوی رژیم حاکم بر ایران که پیشتر نیز اعلام شده بود هیچ توجیه غیرنظامی ندارد، خواهان اعلام مرگ برجام هستند.

امیر فخرآور: بمباران شیمیایی مدارس دخترانه به دستور خامنه ای و همکاری حوزه های علمیه و سپاه پاسداران انجام می‌شود
وزارت خزانه داری آمریکا ۲۶ شرکت و کشتی بین المللی مرتبط با تجارت محصولات پتروشیمی ایران را تحریم کرد

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!