وزیر امورخارجه ⁧‫اسرائیل‬⁩: در مورد ایران دو گزینه وجود دارد یا فعال کردن مکانیزم ماشه یا گزینه نظامی جدی

0
122

الی کوهن، وزیر خارجه اسرائیل که با «هدف بازدارندگی رژیم اسلامی حاکم بر ایران از دستیابی به تسلیحات هسته‌ای به برلین سفر کرده است»، با همتای آلمانی‌اش در یک نشست خبری شرکت کرد.

الی کوهن در این نشست گفت: «در حال حاضر، در رابطه با گسترش برنامه هسته‌ای رژیم اسلامی حاکم بر ایران، تنها دو گزینه پیش روی ما است: افزایش تحریم‌ها و یک گزینه جدی، حمله نظامی (به تاسیسات هسته‌ای در) ایران

وزیر خارجه دولت اسرائیل همچنین در سخنان خود تاکید کرد که آلمان و اتحادیه اروپا باید هرچه سریع‌تر سپاه پاسداران را تحریم کرده و«در فهرست سازمان‌های تروریستی» قرار دهند. کوهن در این نشست خبری تاکید کرد که سپاه پاسداران «به‌صورت گسترده در فعالیت‌های تروریستی» منطقه خاورمیانه شرکت دارد.

پیش‌تر، وزارت خارجه اسرائیل هدف اصلی از حضور الی کوهن در آلمان را «ممانعت رژیم اسلامی حاکم بر ایران در دستیابی به سلاح هسته‌ای» عنوان کرده بود.

این سفر که تنها یک هفته قبل از جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انجام شد، نشان‌دهنده نگرانی‌های اسرائیل از گزارش‌هایی مبنی بر غنی‌سازی اورانیوم ۸۴ درصدی از طرف رژیم اسلامی حاکم بر ایران است. محور اصلی گفت‌وگوهای اعضای شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در دوشنبه آینده «غنی‌سازی ۸۴ درصدی اورانیوم رژیم اسلامی» خواهد بود.

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان، هم در این نشست و در واکنش به این خبر که «رژیم اسلامی حاکم بر ایران، اورانیوم را تا ۸۴ درصد غنی‌سازی کرده است»، گفت: «برای آلمان هیچ توجیه غیرنظامی قابل قبولی برای چنین درجه بالایی از غنی‌سازی وجود ندارد.» او تاکید کرد که «رژیم اسلامی حاکم بر ایران نباید به بمب هسته‌ای دست پیدا کند».

رزمایش دریایی مشترک آمریکا و ۵۰ ارتش جهان در همسایگی ایران
پنتاگون؛ رژیم اسلامی حاکم بر ایران ۱۲ روز با بمب اتم فاصله دارد

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!