تعلیق عضویت روسیه و باقی ماندن رژیم حاکم بر ایران در لیست سیاه FATF

0
52

گروه ویژه اقدام مالی (اف‌ای‌تی‌اف) که یک نهاد جهانی برای مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم است عضویت روسیه در این نهاد را تعلیق کرده و رژیم اسلامی حاکم بر ایران و کره شمالی را در فهرست سیاه خود باقی نگه داشته است.

تعلیق عضویت روسیه در پروه اقدام ویژه مالی به دلیل حمله نظامی این کشور به اوکراین اعلام شده است.

باقی نگه داشتن رژیم اسلامی حاکم بر ایران و کره شمالی در فهرست سیاه این نهاد هم به دلیل صورت نگرفتن هیچ تحولی در ارتباط با پیشنهادهای این گروه برای بهبود مقررات داخلی آنها برای مقابله با پولشویی و مبارزه با تامین مالی گروه های تروریستی است.

قرار گرفتن در فهرست سیاه اف ای تی اف به معنی این است که این نهاد به اعضای خود که شبکه ای از کشورهای مختلف، نهادهای بین المللی و موسسات پولی و اعتباری هستند توصیه اکید می کند به دلیل آن که کشوری در حوزه «پرخطر» برای مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم محسوب می شود و در این زمینه «کمبودهای استراتژیک قابل توجهی» دارد، از مراودات مالی و بانکی با آن پرهیز کنند.

تصمیم های تازه در گروه ویژه اقدام مالی در جریان نشست یک هفته ای این نهاد در پاریس به ریاست راجا کومار از سنگاپور گرفته شده و طی آن بیش از ۲۰۰ دولت و سازمان بین‌المللی عضو اف‌ای‌تی‌اف حضور داشته‌اند.

اعتراف سران رژیم به عمدی بودن جنایت علیه دختران دانش آموز
قتل یک دانش‌آموز دختر در پی حملات تروریستی بیولوژیکی به مدارس قم

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!