موسسه ERF: فخرآور “قطبی سازترین”، مسیح علینژاد “منفورترین”

0
0

موسسه تحقیقات و پیش بینی های تجربی (ERF) در ادامه سری گزارشاتی تحت عنوان “گذار به سوی آزادی؛ چشم انداز ایران” با تحقیق در بخش های مختلف به بررسی آماری و علمی تحولات در ایران برای تغییر پرداخته است. در این گزارش به گرایش ایرانیان برای تغییر حکومت، میزان استقبال و ایستادگی مردم برای تغییر رژیم، نقش سلبریتی های هنری، ورزشی، سیاسی و رسانه ای برای این تغییرات اشاره کرده است.

در یکی از بخش های قابل توجه این تحقیق آماری به معرفی محبوب ترین و منفورترین چهره های رسانه ای و تاثیرگذار ترین شخصیت های سیاسی پرداخته شده است.

شاهزاده رضا پهلوی به عنوان فردی که به دلیل سابقه خانوادگی دارای ‌پتانسیل بالایی برای ایفای نقش محوری در ایجاد اتحاد بین نیروهای اپوزیسیون دارا می باشد، معرفی شده که تاکنون نتوانسته از این پتانسیل استفاده کند.

عجیب ترین بخش این گزارش آماری مربوط به امیرعباس فخرآور رئیس سنا کنگره ملی ایرانیان می باشد که با وجود سنگین ترین بایکوت رسانه ای تاریخ مبارزات سیاسی ایران، به عنوان “قطبی سازترین و تاثیرگذارترین” چهره سیاسی از نگاه مردم معرفی شده است.

در این گزارش تاکید شده ایده های فخرآور طرفداران سرسخت از یکسو و دشمنان قسم خورده از سوی دیگر دارد که موجب شده امواجی که گفته هایش ایجاد میکنند طیف وسیعی از تاثیرگذاری را در جامعه ایران ایجاد کند.

این تحقیق با به کار بردن عبارت “قطبی ساز ترین” چهره برای فخرآور در ادامه توصیه کرده است که وی می‌تواند این پتانسیل بسیار بالای تاثیرگذاری را برای نزدیک کردن طیف های فکری مختلف سیاسی استفاده کند.

همچنین مسیح علینژاد قمی به عنوان منفورترین چهره سیاسی این گزارش معرفی شده و مقایسه تطبیقی و آماری تلویحا اعلام کرده که عدد میلیونی دنبال کنندگان وی در فضای مجازی ساختگی و غیرواقعی است.

امیر طاهری نیز به عنوان چهره ای مورد توجه در فضای رسانه ای معرفی گردیده است.

نقش رسانه اینترنشنال و مجریانش از جمله پوریا زراعتی با توجه به محتوی منتشر شده در شبکه های اجتماعی وابسته به این رسانه، بیشتر از اینکه در جهت تقویت انقلاب آزادی خواهانه مردم ایران تلقی شود، به عنوان یک اهرم بازدارنده از طریق رعب و وحشت در میان مردم مخالف رژیم معرفی شده است.

تدوین مانیفست انقلاب قانون اساسی در سالگرد آسمانی شدن مهسا
یکی دیگر از قضات رژیم اسلامی توسط پرستو پارتیزان ها به هلاکت رسید

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!