سخنگوی دولت بایدن: اگر تا چند هفته به نتیجه نرسیم، احیای برجام غیرممکن می شود

0
40

جین ساکی، سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه ۲۰ بهمن به خبرنگاران گفت که مذاکرات با ایران به یک «مرحله فوری» رسیده است و اگر توافقی در هفته‌های آینده حاصل نشود، بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران «غیرممکن» خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، او با اشاره به برنامه جامع اقدام مشترک، برجام، گفت: «توافقی که نگرانی‌های اصلی همه طرف‌ها را برطرف کند در چشم‌انداز قرار گرفته است، اما اگر در هفته‌های آینده به آن نرسیم، پیشرفت‌های هسته‌ای ادامه‌دار ایران، بازگشت ما به برجام را غیرممکن می‌کند.»

این سخنان جن ساکی ساعاتی پس از آن بیان شد که سه مقام دولت آمریکا نیز در همین روز به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفتند دولت بایدن معتقد است که تنها تا پایان فوریه (۲۰ روز دیگر) فرصت دارد تا توافق هسته‌ای ایران را نجات دهد و در غیر این صورت باید رویکرد خود را تغییر داده و تلاش‌هایی تهاجمی را برای جلوگیری از «دستیابی تهران به سلاح هسته‌ای» آغاز کند.

یک مقام ارشد دولت بایدن با اشاره به مذاکرات سطح بالا که در وین از سر گرفته شده است، به سی‌ان‌ان گفت: «این جلسه، جلسه حساسی است. ما واقعاً در مرحله نهایی هستیم.»

مقام دیگر دولت آمریکا به این شبکه خبری گفت: «هیچ چیز در مورد ایران هرگز به شکل خط مستقیم پیش نمی‌رود، اما ما به یک لحظه تعیین‌کننده نزدیک شده‌ایم.»

سفیر فلسطین در تهران با چفیه جهاد اسلامی و کفش ۳۰ میلیونی گوچی
نامزد فرماندهی سنتکام: این خطر هست که ایران پول رفع تحریم را صرف فعالیت تروریستی کند

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید
Captcha verification failed!
CAPTCHA user score failed. Please contact us!